Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p10] Zgrzyty i piski podczas wciskanie sprzegła


Gość bartex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartex

Witam od ok roku przy naciskaniu i wciskaniu sprzęgła towarzyszą mi zgrzyty, ciągle myślałem ze to linka zgrzyta, dzisiaj problem się nasilił, okazało się że to nie linka, ani pedał, odczepiłem linkę przy łapie sprzęgła i za pomocą łoma ruszałem sprzęgłem i dalej zgrzytało. Tak samo jest na wyłączonym jak i włączonym silniku, niedawno dolewałem oleju do skrzyni biegów (0,5l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że kończy się sprzęgło, a dokładniej łożysko wyciskowe. Pytanie też, czy nie przesadziłeś z ilością oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za duza ilość oleju by miała zaszkodzić?

Już wiem co jest nie tak, dosyć częsty problem p10/p11, zacierająca się łapa sprzęgła, aby to naprawić trzeba ściągać sprzęgło, i w zasadzie sie nie opłaca tego naprawiać bo nie powinno sie nic stać, ps. na zimnym silniku sprzęgło chodzi miodzio, dopiero jak się zagrzeje to "chrupie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od mechaniki nie jestem, ale z jakichś powodów ustala się nominalną ilość oleju w skrzyni jak i w silniku. Oby to była tylko łapa sprzęgła.

Przez 11 miesięcy jeździłem Primerą W10 CD20 z kończącym się sprzęgłem. Pomijając fakt, że "wytrenowałem" sobie nogę i trzy razy wymieniałem/naprawiałem linkę sprzęgła chodziło w miarę sprawnie. Oczywiście także skrzypiało. Gdy w końcu padło - nie opłacało mi się go naprawiać i autko trafiło na szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest ten sam problem.

 

Łapa się przyciera.

Nie będę tego ruszał aż się sprzęgło nie sypnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I u mnie tak samo ;/ Czyli co nie opłaca się rozbierać i robić tylko czekać i przy wymianie sprzęgła zajrzeć?

 

 

Mam to samo :(

Czekam aż padnie sprzęgło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...