Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pompa wtryskowa, alarm a moze jeszcze cos innego?


Gość cracovianka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cracovianka

Witam! Śledzę forum odkąd mam przyjemność prowadzenia primki 2,0TD z 2000 roku ale niestety ostatnio odmówiła posłuszeństwa po całym dniu jazdy dałam jej odpocząć na około godzinę po której odpaliłam ją i sama się przegazowała na około 2000 obrotów, zgasła i już nie odpaliła. Scholowałam ją na diagnostykę komputerową, gdzie stwierdzili, iż jest uszkodzona pompa wtryskowa. Zabrałam auto do domu naładowałam akumulator ponieważ padł i wtedy odpaliła normalnie ale po kliku dniach sytuacja się powtórzyła ale inny mechanik mówi, że to nie może być pompa a raczej immobilajzer lub błąd alarmu, który blokuje zapłon. Przeszukałam kilkanaście stron forum i nie znalazłam podobnego problemu, więc błagam o pomoc bo obawiam się, że mechanicy wyciągną ode mnie pieniądze a usterka będzie w czymś innym.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazuja na czujnik polozenia walu. Zlec jego sprawdzenie. Nie daj sie naciagnac bo to napewno nie to. Wymienia i powiedza ups. to nie to i dalej. Zrob diagnostyke na spinacz lub jaKIS KAWALEK DRUTU tu masz instrukcje http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bedow/ jak wymiga 47 to znaczy ze moje podejrzenia sa sluszne. Niektorych bledow nie zczytaja na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Czy juz wymienilas te czujnik bo orginalny jest drogi. Jesli nie to do o zamienniku masz TUTAJ. Duzo kasy zaoszczedzisz.

 

Rozne ciekawostki dotyczace silnika cd20t masz TU

Milej lektury. Dla Macka prosze dodac punkt. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cracovianka

Wymieniłam już ponieważ potrzebowałam szybko samochód, a nie znalazłam u znajomych w sklepach zamiennika więc kupiłam orginalny za 480.Teraz mi primka śmiga idealnie i wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...