Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BRAK MOCY PO NAGRZANIU


Gość rafał walczak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafał walczak

Panowie a co powiecie na to

gdy silnik jest zimny autko zasuwa jak mały królik, jak się rozgrzeje ma kłopoty z wejściem na wyższe obroty

to znaczy wchodzi ale wolno

ostatnio zauważyłem też że po nagrzaniu zawiesza mi się linka gazu (muszę nogą podnosić pedał gazu)

jak silnik jest zimny nic takiego nie ma miejsca

czy ta linka może mieć związek z mocą silnika? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym działa ssanie automatyczne-stąd lepiej się wkręca, gdy wyłączy się automatyczne, sterowanie przejmuje przepływka, lambda i inne. Zacząłbym od zbadania przepływomierza i lambdy. Uszkodzony przepływomierz (lub zabrudzony) nie wywali checka a silnik będzie mułowaty. Uszkodzona sonda powinna wywalić błąd (chyba, że pracuje ale dogorywa)-tu raczej spalanie by wzrosło.

 

Oczywiście linkę trzeba naprawić by wyeliminować jej wpływ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafał walczak

spalanie to mi się wydaje że nawet zmalało ostatnio, ale to chyba zasługa wiosny

przepływomierz jest po czyszczeniu, pokazuje prawidłowe wartości

sprawdziłem linkę, jest postrzępiona troszkę, muszę ją wymienić, ale czy możliwe żeby się rozciągała pod wpływem wysokich temperatur??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...każdy materiał zwiększa swoją objętość pod wpływem temp. (z małymi wyjątkami), stal także, ale nie sądzę by to było przyczyną :)

 

Przepływomierz nawet po czyszczeniu może dogorywać-jak masz skąd to podmień na inny, nawet niewielka różnica napięcia będzie powodować takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rafał walczak

linka wymieniona,obroty nadal się wieszają, ale teraz na chwilkę, jakieś 2 sekundy mam ok.200 obrotów więcej a potem opadają

wcześniej potrafił się zaciąć na 2500-3000

ale nadal jest słabszy jak się rozgrzeje,ale nie od razu po wyłączeniu ssania, ale gdzieś tak po ok.2 godzinach jazdy,więc to raczej nie przepływomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...