Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Kod usterki 146? oraz 21, moduł zapłonu


Gość arturas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arturas

szukałem i znaleźć nie mogę. Na początek powiem że primerka nie odpala - wyskakuje mi błąd 21 a potem, 14 długich mignięć i 6 krótkich czyli 146, szukałem na różnych forach ale nie znalazłem wyjaśnienia takiego błędu. Auto nie odpala prawdopodobnie ze względu na ten pierwszy błąd-21 - wyczytałem że chodzi o aparat zapłonowy, tudzież moduł zapłonu. I tu drugie pytanie: gdzie znajduje się ten moduł zapłonu?

pozdrawiam serdecznie forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc aparat zalonowy ale wcale nie musi. Blad nr 21 to obwod sygnalu zaplonu. Ten 146 to mi wyglada na blad immobilisera. Ludziom rozne wyskakuja bledy z serii140 (141 ,142 143,144 ) . Prosze wykasowac bledy i zobaczysz czy powroci ten 146 . jesli tak to bedzie chyba immbiliser i jego trzeba bedzie sprawdzic. Nikt nie raczyl napisac jak sie pozbyl tego bledu.

 

Rozumiem ze autko na benzynie bo piszesz modul zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturas

tak, autko to 1,6 w benzynie, co do immo to chyba jest ok bo jak przekręcam kluczyk to dioda od mi gaśnie, niebawem zamierzam zatargać auto do elektryka, wczoraj wymieniłem kopułkę i palec..dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kopulki i palcaw tym przypadku nic nie da. Jesli poszedl modul to trzeba sprawdzic cewke czy nie ma przebicia ,bo ona mogla wykonczyc modul. Jesli tak jest to wymiana na inny lub regeneracja . Jesli juz naprawisz to napisz z czym byl zwiazany blad nr 146 i jak sie go pozbyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

z chęcią napiszę, tylko nie mam na razie za bardzo czasu, żeby się tym zająć. napiszę jak tylko coś będę wiedział

 

 

Jestem akurat po regeneracji modułu zapłonu, padł mi nie było iskry i nie odpalał koszt naprawy z gwarancją na 24 mies to 200 zł podaje link do gościa :http://oferia.pl/usluga/item466331-naprawiam-aparat-zaplonowy-matiz-chrysler-mitsubishi-suzuki-toyota, ja wysłałem cały aparat żeby sprawdził wszystko polecam. Firma jest z Torunia. wcześniej zadzwoń i spytaj się co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

auto poszło pod młotek na allegro, gość kupił, ale nie zechciał po niego przyjechać (w sumie się nie dziwię) stwierdziłem, że dam nysce jeszcze jedną szansę, wysyłam aparat do Torunia (dzięki za informację tak w ogóle). po wszystkim odezwę się co i jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...