Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Katalizator w QG16DE - być musi ?


Gość MSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem świeży i mimo usilnych przeszukiwań forum nie znalazłem odpowiedzi na jedno... nurtujące mnie pytanie. Może ktoś wie czy w P11 1.6 16V (2001 r-ostatni wypust, dwie sondy, gaz "pojedynczy wtrysk"- niestety)... czy można "wydłubać" kata? Wiem, że mam padnięty a nówka to ze 2500 zł z montażm. Może ktoś to zrobił? Czy sondy nie zgłupieją (choć i tak "gaz" je kłamie)? Liczę na pomoc...

 

A przy okazji mam chyba kłopoty z przepływomierzem... czy ktoś wie jak go sprawdzić? Odłączenie w sumie nic nie dało bo oprócz wydawania dziwnych dźwięków przez silnik tylko się CHECK na stałe zapalił :-(. Można to jakoś prosto sprawdzić? Objawy są takie, że na zimnym silniku nie ma on mocy i ciężko wejść na obroty...

 

Liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys chcial kupic nowego kata to poszukaj firmy lindo-gobex, niedrogie i porzadne, metalowy dostaniesz za jakies 500 pln a i tak jest lepszy od ceramicznego, jak calkiem wywalisz to najprawdopodobniej wyskoczy tryb awaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Dokładnie tak jak piszesz.... W Inter Carsie powiedzieli że mieli w ofercie BOSALA za 1250 zł ale już nie mają... facet nie wiedział dlaczego.. Idę szukać kogośs kto tym handluje (oryginał 2200) więc już cena w miarę w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie sprawdziłem... bo nie widać(drugiej sonndy a nie miałem możliwości wjechania na kanał)... ale w katalogu Bosala widać, że mam dwa katalizatory i teraz klops... który padł :-(? Muszę chyba wrócić do diagnosty i zapytać co miał na myśłi mówiąc że kad nie działa :-(.

 

Przy okazji przeczytałem na jednym z forów, że przepływomierz można wyczyścić... no i fakt odkręciłam (załatwiłem dobry klucz) wyczyściłem (benzyną ekstakcyjną). Operacjąsię udała...część jak nowa. Pacjent zmarł:-(. Tzn. zapala i od razu gśnie... fajnie no nie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo!

Co się meczyć z tymi zamulaczami, wywal wszystkei katy w cholere jak bedzie Ci wywalać cheka to zastąpisz sondy lambda emulatorami i po sprawie.

 

Zreszta jak amsz gaz to i masz taki emulator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przeczytałem na jednym z forów, że przepływomierz można wyczyścić... no i fakt odkręciłam (załatwiłem dobry klucz) wyczyściłem (benzyną ekstakcyjną). Operacjąsię udała...część jak nowa. Pacjent zmarł:-(. Tzn. zapala i od razu gśnie... fajnie no nie :-(

Przepływomierza (gorący drut) nie powinno się dotykać. Do tego są spray'e do czyszczenia gaźników, które rozpuszczają osady i zabrudzenia. Jeśli tak jest, to tylko pogorszyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mówisz ;-)........ no ale nie było innego wyjścia jak kupić "nowy" przepływomierz... Tzn nie nowy (2800 zł ), ale udało mi się w Marpo (nigdzie indziej nie mieli) kupić za 700 zł brutto (dają fakturę) używany. Założony i wózek jeździ jak nigdy dotąd... albo odkąd pamiętam... czyli z 50 tys. km sie męczyłem :-(.

 

Chyba pojadę po zwrot kasy do diagnosty. Bo może i kat jest padnięty, ale okazuje się, że nie to było przyczyną kłopotów. A wracając do tematu to sondy mam przed i za pierwszym katem... ten drugi to jakiś "dopalacz". Na razie chyba nie będę tego ruszał ... bo sondy są dobre i boję się, że je uszkodzę.

 

Teraz biorę się za wycieraczki... bo jak poczytałem na forum to norma, że skrzypią :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak checrz się pozbyć kata to będize utrudnienei bo ECU przejdzie w trym servisowy - własnie przez tą druga sonda znajdującą sie za katem, najlepiej jest pod nią podczepić emulator sondy lambda i już :)

 

Mozna siaialo wyalać te zapychacze z wydechu i cieszyć się zwiększoną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mówisz ;-)........ no ale nie było innego wyjścia jak kupić "nowy" przepływomierz... Tzn nie nowy (2800 zł ), ale udało mi się w Marpo (nigdzie indziej nie mieli) kupić za 700 zł brutto (dają fakturę) używany. Założony i wózek jeździ jak nigdy dotąd... albo odkąd pamiętam... czyli z 50 tys. km sie męczyłem :-(.

Możesz podać oznaczenie tej przepływki którą kupiłeś? Jakiej firmy jest ten przepływomierz?

Ja mam boscha. Widnieją na nim dwa numery:

 

0 281 002 207

22680 7F400

 

Tak sobie pomyślałem, że jeżeli były by to takie same przepływki to można duuużo zaoszczędzić kupując taką do TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...