Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Nieprzyjemny zapach z nawiewu


Gość tomek85fcb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek85fcb

Dobry wieczór.

Problem natury kosmetycznej, mianowicie jest nieprzyjemny zapach z włączonego nawiewu (niezależnie od włączonej/wyłączonej klimy).

Czy wystarczy wymienić filtr kabinowy i odgrzybić klimatyzację, czy istnieją jakieś dodatkowe środki zaradcze ?

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie odgrzybiona klima daje mało przyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też miałem nie przyjemny zapach z nawiewów.

Wymieniłem filtr kabinowy i było ok.Teraz już też czuje że mam do wymiany filtr.A na odgrzybianiu nie byłem i dopełnieniu czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

Ok, filtr kabinowy już namierzyłem i niebawem kupie.

Zastanawiam się jeszcze nad preparatem do odgrzybiania.

Znalazłem takie, które aplikujemy za filtrem przeciwpyłkowym np. Link 1

albo do parownika Link 2

I takie, które ustawiamy w kabinie za fotelem np.:

Link 3

Link 4

Link 5

Ktoś już używał ww. preparatów i ma jakieś uwagi nt. ich działania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosowałem ten preparat carplan.

I mam słabe zdanie na ten temat jakos nic nie pomogło.

Był nie przyjemny zapach dlatego go kupiłem.MIałem wg wskazan na 15 min włączone i pózniej słaby efekt.

A jak wymieniłem filtr kabinowy to ten zapach znikł. Teraz też czuje że musze kupić filtr.

I moje zdanie że szkoda kasy na te preparaty. Chyba że ktoś stosował i inne są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem rok temu. Użyłem spraya do ustwienia za siedzeniami firmy Loctite. Kosztował coś koło 60 zł. Pomogło i do tej pory mam spokój.

Trzeba uruchomić silnik, ustawić obieg powietrza zamknięty, dmuchawę na połowę prędkości (dwie kreski), nie włączać klimy, postawić spray za przednimi siedzeniami, odpalić go i zostawić w zamkniętym samochodzie z pracującym silnikiem na ok 15 min. Potem strasznie wali tym sprayem i trzeba wietrzyć. W bagażniku śmierdziało jeszcze następnego dnia ale środek działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzybianie ozonowe kosztuje od 40zl do 60 w mojej okolicy. Ultradzwieki robia za bodajrze 79zl.Szkoda sie bawic w te preparaciki za siedzenie.. trzeba zrobic raz a porzadnie w serwisie klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana filtrów powinna wystarczyć bez konieczności kupowania dodatkowo "cud"specyfików.

Sam miałem zapachy zgniłych jaj zmieszany z rocznymi skarpetami :D i nowe filtry pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr to polsrodek.. grzybki rosna na tej zimnej rurce (nie wiem jak sie to nazywa ;p ) i ogolnie w kanalach powietrznych.. nie ma co sepic chocby 60zl na samo odgrzybienie ozonem.. grzyby kimatyzacyjne moga prowadzic do chorob ukladu oddechowego czlowieka i to bardzo powaznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbyszko

Ja wymieniłem filtr kabinowy i popsikałem jakąś pianką do czyszczenia nawiewów. Przez jakiś czas było OK nawet ładnie pachniało. Teraz capi zaraz po włączeniu nawiewu, potem tego nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz odgrzybic to przestanie capic ;) ozonem przynajmniej 30minut musi odgrzybiac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

Właśnie wymieniłem filtr kabinowy i był zonk, gdyż kupiłem zamiennik z JCPREMIUM i był o centymter za szeroki i wysoki :/ (dla potomnych: model B41000PR)

Ale po odpowiednim przycięciu już pasuje :)

Użyłem też odgrzybiacza w aerozolu, jak zapach nie zniknie, to pojade na odgrzybianie ozonem.

Dzięki za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr z jc premium to taka jakos jak by nie bylo filtra w ogole.. caly kurz itp pojdzie do wnetrza kabiny.. zly wybor niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VincenzoKS

Witam

 

Podepnę się do tematu. Wyciągnąłem filtr kabinowy i w miejscu filtra na dole mam dosłownie liście i błoto. Śmierdzi to strasznie. Czy ktoś może powiedzieć jak dobrac sie do tej obudowy tzn. jak ją rozkrecic zdjąć itd? Podejrzewam, że mam zatkany jakis odpływ i dlatego gromadzi sie błoto i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VincenzoKS

A u mnie jest syf, błoto i nie wiem co jeszcze. Chce po prostu umyć nagrzewnicę i te plastikowa puszke w ktorej ona siedzi. Wykrecilem wszystkie widoczne wkrety niby sie rozpolawia ale nie do końca. Czy ktoś wie jak sie dobrac do nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jedyne wyjście to demontaż deski rozdzielczej :(

Ale ja bym spróbował tak jak kolega pisał odkurzaczem to wyczyscic.

A jesli filtr wymienisz to napewno duzo pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...