Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

swith pod pedalem gazu


Gość michal00001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal00001

witam, mam pytanie.

 

Walczę z falującymi obrotami (ale to osobny temat) i pod pedałem gazu zauważyłem ze jest swith. Do czego on służy i jakie ma tam zastosowanie?? bo u mnie czy go wcisnę czy nie silnik nie zmienia pracy.... u mnie jak puszcze pedał gazu swith jest wyciśnięty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to autko jest z 1996 r. wiec w autku beda 2 styczniki. Pierwszy stycznik to stycznik polozenia pedalu przyspieszenia zintegrowany z czujnikiem pedalu przyspieszenia (zlacze koloru szarego)napiecie miedzy stykiem 2 zlacza i masa 12V. Opor miedzy stykami 1i2 przy pedale swobodnym do 0,5 ohma ,przy pedale wcisnietym -nieskonczonosc ohmow. Miedzy stykami 2i3 pedal swobodny -nieskonczonosc ohmow, pedal wcisniety do 0,5 ohma.

Drugi stycznik i chyba ten Cie interesuje jest to stycznik pedalu przyspieszenia zamontowany przy pedale przyspieszenia pod czujnikiem polozenia tego pedalu. Zlacze jest koloru bialego . napiecie zasilania ma byc 12V . Opor miedzy stykami 1i3 zlacza pedal swobodny - nieskonczonosc ohmow , pedal wcisniety do 0,5 ohma .

Sprawdz jeszcze czujnik polozenia pedalu przyspieszenia .Zlacze tego czujnika bedzie mialo kolor brazowy. Napiecie zasilania miedzy sykami 1i3 zlacza 5V. Opor miedzy stykami 1i2 pedal swobodny 500 ohmow ,pedal wcisniety 4000 ohmow. opor miedzy stykami 2i3 pedal swobodny 4000ohma ,pedal wcisniety 500ohmow. Napiecie sygnalu czujnika miedzy stykami2i3 zlacza pedal swobodny 0,4-0,6V ,pedal wcisniety 4V. Dobra baw sie w mierzenie

Tak do wiadomosci . U Ciebie pompa wtryskowa ma wtyczke 8 stykowa. Masz jeszcze cos takiego jak stycznik polozenia dzwigni zmiany biego umieszczony na obudowie sprzegla . napiecie zasilania 12V.- opor miedzy stykami stycznika dzwignia w polozeniu neutralnym do 0,5 ohma a przy wbitym dowolnym biegu -nieskonczonosc ohmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...