Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wymiana silnika SR20 na 2.0 GT


Gość gruszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio w mojej Primerze padł silnik (rocznik 1997, SR20, skrzynia manualna, instalacja gazowa). Mam możliwość kupienia silnika 2.0 GT z roku 1998 i zastanawiam się czy jest możliwa taka zamiana i czy trzeba poza silnikiem jeszcze coś wymieniać. Ogólnie czy warto się w to bawić czy po prostu znaleźć taki sam silnik?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio w mojej Primerze padł silnik (rocznik 1997, SR20, skrzynia manualna, instalacja gazowa). Mam możliwość kupienia silnika 2.0 GT z roku 1998 i zastanawiam się czy jest możliwa taka zamiana i czy trzeba poza silnikiem jeszcze coś wymieniać. Ogólnie czy warto się w to bawić czy po prostu znaleźć taki sam silnik?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

To są te same silniki - jak masz możliwość to kupuj.

GT od zwykłego SR20 różniło się wałkiem ssącym oraz chłodnicą oleju. Wszystko powinno Ci pasować bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że jak sie zmienia na GT to komp też trzeba zmienic .. nie trzeba? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba - komp z GT ma wyżej odcinkę i chyba troszkę inne ustawienia, ale ten silnik spokojnie będzie chodził na kompie ze zwykłej primery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...