Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm blokuje odpalenie auta? Gaz i Pb ---> raz działa, raz nie... :(


Gość pawelek1916

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelek1916

Witam,

 

primera P10 93r 2.0 benzyna.

Od jakiegoś czasu auto nie działa poprawnie.

Przy odpalaniu, auto muszę długo trzymać na rozruszniku żeby załapało ( nie ma znaczenia czy gaz czy Pb).

W momencie, gdy auto chodzi wszystko jest ok, trzyma obroty, ma moc itd.

 

Krótki opis dzisiejszej sytuacji:

" Rano chce odpalić samochód na Pb, łapie za pierwszym razem na 2 sekundy, gaśnie i kaplica...próbuję, próbuję i nic...

Wlewam małą dawkę paliwa pod filtr powietrza, auto odpala za pierwszym bez problemu! Pochodził na benzynie i...zgasł.

Powtórzyłem tą czynność, ale przed odpaleniem połączyłem elektrozawór od gazu na krótko z akumulatorem i auto odpaliło na Pb i gazie!

Zaznaczę,że mam zamontowany pseudo alarm (partyzantka) i domyślam się, że zj**....ał się całkowicie i odcina dopływa gazu i Pb.

 

Kilka cennych uwag:

STRASZNIE śmierdzi gazem przy odpalaniu i w czasie jazdy!!!!!

Dodam również, że auto zaczęło kopcić;/ olej jest w normie.

Świece nowe, przewody jeszcze nie wymienione.

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelek1916

I to powinno rozwiązać cały problem??

Wiesz może jaki jest koszt takiej regeneracji i czy od ręki można to zrobić??

 

Jaki wpływa ma reduktor na Pb??

 

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz puszczający reduktor i śmierdzi gazem to do cylindra idzie PB i LPG podczas pracy na PB czyli zalewa silnik, zakręć butlę wyjeździj gaz do końca i wtedy pojeździj na PB i zobacz czy śmierdzi gazem, podejrzewam, że objawy przejdą

 

a co to za instalacja?? do tego jak przekręcisz kluczyk i z węża będzie lecieć gaz to znaczy, że reduktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego chcesz cały wymieniać?? kup zestaw naprawczy i pozmianiaj i będzie gitt, no chyba, że mechanika dla Ciebie to czarna magia to musisz zapłącić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelek1916

Dla bezpieczeństwa swojego i innych oddam auto specjaliście;) 330zł za nowy parownik(lepszy niż teraz mam) + inne części (wężyki, kolanka, filtr itd) + regulacja + gwarancja. Na samodzielną wymianę nie mam czasu;/ Dziękuję, że pomoc. Jutro rano reduktor będzie po wymianie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...