Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potrzebna pomoc w znalezieniu numeru części


Kogucik

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem, ostatnio wymieniałem uszczelkę pod pokrywa zaworów bo od strony rozrządu trochę mi się pociła, przed wymiana, oleju nie brał po wymianie olej znika jak głupi[na jakiś 1000km znika z pol litra, gdzie wcześniej niemal ze nic nie znikało], poczytałem i znalazłem, że to wina tej uszczelki co uszczelnia ten taki "kanalik" pod pokrywa zaworów miedzy 2 a 3 cylindrem, niestety jak w sklepach tłumacze o co mi chodzi wszyscy robią głupie miny i nie wiedza o co chodzi.

 

na zdjęciu z internetu zaznaczyłem, pod pokrywa zaworów w którym miejscu owe cudo się znajduje.

 

xlqi.jpg

 

 

ew wie ktoś jak na to zaradzić? ewentualnie zna numer katalogowy części? jakieś namiary gdzie ją można dostać?

 

Primerka p10 93' 1.6 16v 90km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze znajdziesz to w rosyjskim katalogu. Wpisz w google japancars. ru nissan i otworz pierwszy link . podasz kod vin i juz dalej sobie poszukasz.

W P11 dla silnika 1,6 tez jest taka uszczelka. Nie moge cos wyslac CI zdjecia tej uszczelki moze byc taka sama . do P11 nr tej uszczelki 13264J.A probowales dawac te uszczelki na silikon wysokotemperaturowy. . Ja jak zmienialem termostat to kupilem uszczelniacz Reintza . fakt drogi bo mala tubka kosztuje 20 zl ale dobry. Nic nie cieknie. Postepuj tak jak tam pisze na tubce. Pisza zeby w nissanie dawac te uszczelki na silikon albo ten uszczelniacz bo beda ciekly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to ta, dzięki wielkie za pomoc + poleciał :)

 

powiem szczerze ze znalezienie tego graniczy z cudem, podzwonilem po polowie sklepow w Łodzi, nigdzie nie ma i nie moga raczej sprowadzic... napisalem maila do aso... moze tam cos bedzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jakie jest zdanie na temat jesli chodzi o silikon na wysokie temp.

Wyczyscić odtłuścić i posmarować silikonem na to uszczelka i silikon.Może to by pomogło.

Kolega ma golfa 3 to tam w vw też ich męcza te uszczelki pod klawiatura.

 

 

Zawsze jakaś rada.Chyba że poszukasz tej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem ze gdzies na forum przewijal sie temat tej uszczelki i kolega napisal ze kupil ta uszczelke.

Masz TUTAJ temat tej uszczelki .

Skontaktuj sie z kolega moze mieszka blisko Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dostalem odpowiedz na maila z ASO nissana z łodzi :)

 

Witam

Uszczelka taka kosztuje ok.24,-plz nr.kat.1327190J60

i jest do zamówienia

Pozdrawiam

 

24zł za kawałek gumki który jest mniejszy od pudełka zapałek... no ale cóż, lepsze to niż na miesiąc dolewać 2l oleju, bo robię niestety b.duże przebiegi w mieście ;/ Jeszcze w środe musze jechać na oględziny autka do pzu, bo babka najnowszym meśkiem AMG mi wjechala w dupsko... a ja przodem w VW transportera ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...