Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Sworzeń przedniej wycieraczki


michal15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po rozkręceniu całego mechanizmu przedniej wycieraczki okazało się że wyrobił się ten biały plastik w którym osadzona jest ośka wycieraczki (od strony pasażera). Stąd moje pytanie: czy plastik od strony kierowcy jest taki sam jak ten od pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem,kup na szrocie od p10,albo od sunny,pasują i są metalowe.Nie są takie same od pasażera i od kierowcy,śruby pasują,ale blacha z ramieniem jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość c-masterr

Polecam Inter Cars w tym temacie.

 

Mają zapas tych sworzni - osiek.

Kup to co będzie - lewą czy prawą stronę (bo mają braki i chyba w zapasie tylko tę stronę od pasażera) - Ten sworzeń - ośka jest rozbieralna i wyjmiesz sobie ten plastik biały z nowego (pasuje wtedy do L lub P strony) i wsadzisz w stare mocowanie i masz naprawione :P

 

I jeszcze cena - ORYGINALNY element w IC to koszt 30 zł w serwisie chyba 300 !

 

Nie wiem z kąd to mają w tej cenie ale grunt, że działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pasują od P10 sworznie wycieraczek czy trzeba coś przerabiać ? jak to jest dokładnie ?

Pasują od P10 ale szukaj metalowych bo w P10 są też z plastikowymi tulejkami sworznie wycieraczek .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Inter Cars w tym temacie.

 

Mają zapas tych sworzni - osiek.

Kup to co będzie - lewą czy prawą stronę (bo mają braki i chyba w zapasie tylko tę stronę od pasażera) - Ten sworzeń - ośka jest rozbieralna i wyjmiesz sobie ten plastik biały z nowego (pasuje wtedy do L lub P strony) i wsadzisz w stare mocowanie i masz naprawione :P

 

I jeszcze cena - ORYGINALNY element w IC to koszt 30 zł w serwisie chyba 300 !

 

Nie wiem z kąd to mają w tej cenie ale grunt, że działa :)

 

Witam

 

Podaj jakas nazwe producenta i numer tej oski czy plastiku bo jakos nie moge znalesc tego w katalogu IC,a jak zadzwonilem do kolesia z IC to tez nie za bardzo wiedzial o co mi chodzi.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam sworznie od P 10 metalowe oczywiście z używanego kupiłem 2 szt za 30 zł, zamontowałem je robota cała to 1,5 godziny i wszystko super pasuje ze zdjęciem ramion wycieraczek zchodzi najdłużej ale wystarczy użyć stalowej większej podkładki i oryginalnej nakrętki w roli ściągacza i pięknie schodzą ramiona gdyż na nich po zdjęciu kapturków widać piękny nadlew materiału bardzo pomocny w tej pracy :-), nie potrzebne są żadne inne wymyślne ściągacze :-). (Teraz jeszcze tylko centralka centralnego zamka mnie czeka :-) może ktoś mieszka w pobliżu Ostrołęki ? bym wpadł na podmianę i sprawdzenie) Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam sworznie od P 10 metalowe oczywiście z używanego kupiłem 2 szt za 30 zł, zamontowałem je robota cała to 1,5 godziny i wszystko super pasuje ze zdjęciem ramion wycieraczek zchodzi najdłużej ale wystarczy użyć stalowej większej podkładki i oryginalnej nakrętki w roli ściągacza i pięknie schodzą ramiona gdyż na nich po zdjęciu kapturków widać piękny nadlew materiału bardzo pomocny w tej pracy :-), nie potrzebne są żadne inne wymyślne ściągacze :-). (Teraz jeszcze tylko centralka centralnego zamka mnie czeka :-) może ktoś mieszka w pobliżu Ostrołęki ? bym wpadł na podmianę i sprawdzenie) Pozdrawiam :-)

 

To napewno dobre rozwiazanie bo juz kilka osob o tym pisalo.Ja poczekam na odpowiedz kolegi C masterr bo intertesuja mnie bardzo te nowe oski z IC tylko jakos nie moge ich znalesc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11.144 po nr VIN: sworzeń wycieraczki lewy 28860-3J100

sworzeń wycieraczki prawy 28850-70N00.

Na stronie sklepu www.hdmot.pl po wybraniu modelu auta przechodzisz do Czyszczenie szyb / reflektorów » Mechanizmy wycieraczek i tam powinny być sworznie wycieraczek które Cię interesują. Cena za szt w moim przypadku do P11.144 to 145zł. Podam linka jak ja szukałem: http://www.hdmot.pl/index.php?k600,mechanizmy-wycieraczek

Życzę powodzenia. Temat przerabiałem dość niedawno;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11.144 po nr VIN: sworzeń wycieraczki lewy 28860-3J100

sworzeń wycieraczki prawy 28850-70N00.

Na stronie sklepu www.hdmot.pl po wybraniu modelu auta przechodzisz do Czyszczenie szyb / reflektorów » Mechanizmy wycieraczek i tam powinny być sworznie wycieraczek które Cię interesują. Cena za szt w moim przypadku do P11.144 to 145zł. Podam linka jak ja szukałem: http://www.hdmot.pl/index.php?k600,mechanizmy-wycieraczek

Życzę powodzenia. Temat przerabiałem dość niedawno;)

 

Witam

 

Troche mnie kolego nie zrozumiales,w cenie 145zl to ja znam duzo sklepow co to oferuje.Chodzi o to ze kolega pisal ze w IC maja je w cenie 30zl a nie 145zl jak piszesz a to chyba duza roznica.Dlatego interesuja mnie te z IC no bo cena jest bardzo atrakcyjna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś kupił je za 30 zł;p ale jak Ci się uda to spoko:) Pozdrawiam

PS. Oryginał prawa strona kosztuje 252 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Glupie pytanie i pewnie juz padlo na forum ale nie moge znalezc.

 

Czy takie zamienniki beda pasowac do anglika ?

 

Tomek

Była już gdzieś mowa, że nie, bo wycieraczki w angolach zgarniają w drugą stronę i mocowanie jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś kupił je za 30 zł;p ale jak Ci się uda to spoko:) Pozdrawiam

PS. Oryginał prawa strona kosztuje 252 zł...

 

Witam

 

Kolego czytaj wyzej,wiem ile kosztuje orginal a ile zamiennik i bardzo dobrze wiem ze bardzo malo realne jest znalezienie tej czesci w cenie 30zl.Interesuje mnie ten temat tylko dlatego ze kolega napisal ze maja te oski w IC po 30zl i chcialbym wiedziec skad ma takie informacje.Ja mam znajomego w IC i nie slyszal o takich cenach wiec albo koledze cos sie pomylilo albo ktos wcisnal mu kit a mysle ze nie jedna osoba czytajaca ten watek bedzie dzwonic i jezdzic do IC zeby kupic cos co chyba nie istnieje.Tak wiec mysle ze jak kolega napisze skad ma takie informacje to watek bardzo sie rozjasni i oszczedzi to nie jednemu koledze dzwonienie i jazde do IC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, udało mi się zakupić cały mechanizm wycieraczek od p10 za 50 dyszek - pytanie- czy cały ten mechanizm podejdzie pod p11

czy po prostu drut zostawić a pozostałość(sworznie) przełożyć?

 

Więc tak, wymieniłem już te mechanzmy(czy sworznie) te rurki zostawiłem-według pomoaru były ciut dłuższe i nie chciałem ryzykować

a przełożenie nie stanowiło zadnego problemu

potwierdzam że sworznie z p10 pasują,są lepsze bo metalowe i mam nadzieję że już nie będę miał z wycieraczkami problemu

tak jak pisałem,udało mi się je kupić za 50zł komplet, więc jestem do przodu 250zł+własna robota

dodatkowo wyczyściłem silniczek,bo na czasuwce wyciery zatrzymywały się w polowie biegu,he

teraz wsio śmiga aż miło

ps.opis dla otomnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, odświeżam temat. Znacie kogoś w Warszawie, kto może dorobić tą słynną tulejkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, odświeżam temat. Znacie kogoś w Warszawie, kto może dorobić tą słynną tulejkę?

 

Mogę podać namiar pod Wawą:

 

p. Stefan Zemło (tel warsztat 22 725 1959)

Błonie ul. Kolejowa 46

 

U mnie zostały "dorobione" tulejki z jakiegoś gatunku brązu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, a że mieszkam na północy norwegii gdzie ceny byle pierdoły są szalone to ze znajomym wpadliśmy na pomysł i przewierciliśmy poprostu ten sworzeń na wylot chyba 6 wiertełkiem i poprostu skręciliśmy całość że się nie rozchodzi hehe, wycieraczki śmigają ,,jak nowe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, a że mieszkam na północy norwegii gdzie ceny byle pierdoły są szalone to ze znajomym wpadliśmy na pomysł i przewierciliśmy poprostu ten sworzeń na wylot chyba 6 wiertełkiem i poprostu skręciliśmy całość że się nie rozchodzi hehe, wycieraczki śmigają ,,jak nowe" :)

 

hmnn ... trochę brakuje mi wyobraźni, jak to co kolega napisał rozwiązuje problem luzu/wyrobienia tulejki. Przewiercić owszem można, ale z czym i jak skręcić żeby nie telepało się w wypracowanej tulejce? Może to patent na inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a z czym tu walczyć, poprostu wystarczy dobrać odpowiednie tulejki takie jak do rozrusznika, wymiar wewnętrzny z tego co pamiętam to fi 12 zewnętrzny najlepiej jak najmniejszy aby nie osłabiać plastików, rozwiercamy plastik odpowiednio do tulejki, wciskamy tulejki , dajemy smaru , składamy i jeździmy dalej. ja kupowałem tulejki po 2 zł za sztukę, po 2 lub 3 na jedną ośkę czyli cały koszt max 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A może ktoś zna jakiegoś tokarza w Warszawie, żeby dorobił taką tulejkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto gada że przewiercił wiertłem 6, chyba chodzi tylko o śróby mocujące. Ponad to nie trzeba ich przewiercać bo to są normalne śróby z łbem 10. Wkładane od spodu, długości ok 1,5cm. Trzpień ośki to 12. Ja problem rozwiązałem za 50pln. Po prostu gość mi wytoczył z brązu 4 tulejki o rozmiarach. Wew.12,1mm zew.16mm wys.15mm. Demontujesz trzpień z tulejki, oczyszczasz. Tulejkę na wiercasz z dwóch stron równolegle na głębokość 15mm od wierzchu kołnierza. Z tym że od góry musi być głębiej bo wchodzi tam uszczelka i podkładka. A wiertło frezowe lub do pasowane tak a by tulejka wchodziła na wścisk. Można też trochę większy otwór, i w kleić na epoksyd wkładając od razu trzpień a by ustawić w osi górna i dolną tulejkę. Składamy- na smar, wymieniamy śróby mocujące, montujemy i wytrzyma dłużej niż orginał!!! Używane to pomyłka! Oczyść trzpień i zobaczysz dopiero jak jest wybite. A nowe to kosmos cena. Zewnętrzny ok145pln środkówy 235pln. Występują tylko orginalne- brak zamienników! Jeżeli kiepsko trzymają zaczepy patyków, to trzeba przy walić w mocowanie kulek na patykach. Tylko tak a by nie za gnieść kulki, i po problemie. Jak nówkafunkiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO co ty bredzisz Tych patyków to na szrotach z angolami jest do bólu i za grosze Jedynie trzeba przekręcić o 180* któreś tam ramie (uciąć i przespawać) Same tuleje wycieraczek to plug&play Najlepiej zakupić od P10 bo są stalowe i nie trzeba nic kombinować za 5 dych u tokarza ani się stresować kosztami z Autoniss gdzie ceny dyktuje Nissan Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej. Ostatnio sam zamontowałem u siebie sworznie od P10.Miód malina,nawet nie ma co porównywać do plastikowego złomu jaki miałem fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...