Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Sworzeń przedniej wycieraczki


michal15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasiałem 5dych szacunkowo. Bo tyle chciał tokarz którego spytałem przy okazji. Ja akurat nam kumpla formiarza który toczy więc mnie nic nie kosztowało. A nie każdy ma dostęp do gratów lub kumpla. Ja nie mogłem znaleść z P10 więc rozwiązałem problem tak i zapierdzielają aż miło od roku. Poza tym tulejki z P10 są aluminiowe a nie stalowe jak piszesz. A jeżeli mówisz że są takie same! To co trzeba tam urwać i przespawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tulejach nic nie urywasz i nie spawasz Przerabia się jedynie wodziki czy jak to nazwać, te które poruszają tulejami wycieraczek. Mechanizm z silniczkiem w angolu jest z lewej strony i wycieraczki hulają też odwrotnie niż w europie. Dlatego taki mechanizm z angola podlega tuningowi gumówką i spawarką (ewentualnie brzeszczotem i migomatem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hejka, a moze ktos wrzuci jakies fotky jak to robil?

 

Czy z p10 jest mocowaniowo ten sam uklad? nie da sie np z P10 skoro lepsze i trwalsze przelozyc calego mechanizu do p11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Czy ktoś faktycznie sprawdzał czy do P11 pasują sworznie wycieraczek z Sunny. Mam okazję kupić Sunny z 1993 roku. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz foto? powinny pasować ale bezpieczniej kupić z cięgnami

Edytowane przez marlos90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

masz foto? powinny pasować ale bezpieczniej kupić z cięgnami

Nie mam zdjęć, bo póki co uto stoi jeszcze "w całości". Ale chyba się pofatyguję i rzucę okiem

Udało mi się dostać z Sunny cos takiego jak na zdjęciach. Niestety na miejscu okazało się, że tylko jedna sztuka jest OK. Ale za to dostałem za free :whistle:. Czy wg was będzie pasowało do P11 i czy można ewentualnie użyć tego jako wzór dla tokarza aby wytoczył drugi egzemplarz?

 

post-81309-0-44493700-1393442857_thumb.jpg

post-81309-0-37628900-1393443033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć!

 

Odgrzewam kotleta.

 

Czy ktoś z Was miał styczność z takim wynalazkiem:

http://allegro.pl/mechanizm-wycieraczek-nissan-primera-p11-nowy-i4859696020.html

???

Zastanawiam się, czy się skusić.

 

Rok temu wymieniali mi ten sworzeń na "idealną używkę" z allegro i druga opcja to spróbować wstawić tulejkę w to co wtedy wyjęli .

 

Acha - czym smarujecie mechanizm wycieraczek?

 

Pozdrawiam,

 

KD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skusić się możesz ale licz się z tym że nie tylko obudowa się wyrabia ale i ośka także wg mnie może Ci ośka wycieraczki latać w tej nowej obudowie, poza tym autor tego jest na forum:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/user/4949-macgayver/

 

i oczywiście smaruje się mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W 1 na 10 przypadków ośka mechanizmu jest wyrobiona, w reszcie śmiało po oczyszczeniu można smarować i zakładać. Aktualnie mamy też cięgna gdyby się komuś wyrobiły i wypadały z grzybków

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=35602916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam podpinam sie pod temat

moze ktos posiada na zbyciu takie tuleje od p10 badz od sunny metalowe 

bo na necie ciezko do zdobycia jezeli ktos posiado owy towar przesze o kontakt


a czy od Nissana sunny 2,0 d  beda trzpienie pasowac do p11??

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...