Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

terrano czujnik położenia wału


Gość Grzegorz70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz70

Witam,

 

Mam problem z zakupem czujnika położenia wału, na starym nie ma numerów(Może ktoś zna numer czujnika) . Jest to czujnik nie boszowski rok samochodu 97 2.7 TDI. Miło by było gdyby ktoś mógł napisać gdzie mogę zakupić taki model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz70

po zapaleniu rzuca obrotami pali się kontrolka check, za chwile się uspokaja.w czasie jazdy robi się słaby i lekko szarpie gdy zgaśnie kontrolka check normalnie jedzie ,na komputerze wykazało błąd czujnik położenia wału, czy takie są objawy.Proszę o pomoc.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek a jak sie dowiedziales ze to trzeba kupic czujnik polozenia walka ?. Czy byles na komputerze ,czy robiles autodiagnostyke , czy mechanik zgaduje. I przy tym czujniku i przy wtryskiwaczu sterujacym zaswieci sie check. Najlepiej to sobie sam zrob autodiagnostyke W TEN SPOSOB i bedziesz wiedzial jakie masz bledy.

Autko jest z 1997r wiec bedzie gniazdo diagnostyczne prostokatne i postepuj tak jak jest opisane dla tego gniazda .Najpierw poczytaj , pozniej bez nerwow , powoli ,zrob. Jak za pierwszym razem nie odczytasz to odczytasz je za drugim bo one beda sie powtarzac. . Napisz jakie beda numery bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz70

Byłem na komputerze i facio mi powiedział że ten błąd pokazuje uszkodzenie czujnika położenia wału, lub uszkodzenie wtrysku sterującego ,nie pamiętam jaki to był numer błędu,jeżdżę tak już pół roku ale zaczyna mi się palić kontrolka coraz częściej check

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

:D

A reflektorów i innych rzeczy czemu nie ma?

Bo tego auta juz dawni w sklepach  nie ma kolego a popyt na części słaby bo auto mało u nas popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ten a dlaczego w sklepach tego czujnika niema

też nigdzie nie znalazłem, jest taki jak w TD25

a nie masz tam miejsca na czujnik pod kołem zębatym pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . dzwoniłem do serwisu nissana w białymstoku i po numerze vin serwis nie podał mi ceny - powiedział że jak znajdziemy to do pana oddzwonimy   trzeci dzień i nic . w tym rodzaju silnika i osprzętu tylk0 orginał zexel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by miał miejsce to zmiana na taki czujnik mu nic nie da porostu inny rodzaj czujnika piezoelektryczny a w sklepach zwykły indukcyjny cewkowy , komputer by go nie widział poza tym różnica w kostkach

 

że jaki  ???? to co on nacisk bada ? może pojemnościowy jak nie indukcyjny

 

ja to zrobiłem więc się da tak ...

http://hcd-customdevices.pl/index.php/informacje/113-czesci-osprzet-silnika-cz-1-czujniki-obrotow-silnika

kostki te same inna ilość impulsów

 

myślę że tu by było tak samo, czujnik w inne miejsce jeżeli tamtego się nie da zdobyć i do tego elektronika, zmniejszająca ilość impulsów, ale to jest trochę zabawy.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/81442-m%C3%B3j-prywatny-w%C4%85tek-pickupowy-i-nie-tylko-worklog-przy-nissanie/?view=findpost&p=962187

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i by była szansa ale trza było by stworzyć dodatkowy moduł miedzy czujnikiem a jednostka centralna

no tak .. i tak jest potrzebny żeby liczbę impulsów dopasować .. to i ich kształt można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kombinowanie nie zawsze wyjdzie na dobre -komp sie spali i dodatkowy koszt dojdzie . tak więc nie pomnażając kosztów albo używka  od czasu do czasu są na allegro albo łud szczęście że gdzieś inaczej go znajdziemy. ja kupiłem na allegro  dziś  dostałem jutro montaż


czujnik wymieniony  ,auto jak narazie działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, Zexel kupił licencję od Bosch-a, poprawił parę rzeczy i robił to na tyle dobrze (za dobrze), że Bosch ich kupił i skasował ;)

Czujnik jest identyczny, obudowa czujnika i miejsce montażu jest inne - rozrząd vs koło zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest identycznego w nim bo róznai sie budowa nawet zexela nie zmierzysz omomierzem a boscha tak

Że "opór"? W tym sensie, mojego Boscha też nie zmierzysz...  generalnie zawsze jest w ECU układ kształtowania impulsu, czasem trzeba tylko pozbyć się składowej stałej, co nie jest problemem aby banglało z innym czujnikiem. Największy problem to mechanika, gwint, odległość od mierzonego obiektu czyli np. zębów, otworów.

 

Aktualnie czujnik Bosch z ETI działa sobie z ECU z 1984 roku ;), nie chciało mi się robić konwersji impulsów, nawiercone koło zamachowe i obrtomierz bangla bez zmian - zamiast silnika R4 pojawił się V6.

 

Historycznie po drodze w ETI była pompa Zexela z własnym ECU, bo mnie pompa Boscha wkurzyła, była skrzynia automat z kompem z BMW - taki sam jak w Terrano i Patrolu. Dziś mam dwa ECU równolegle -> ETI27 + VG30I, bo mi IMO dalej bangla, dziś silnik PB jutro ON kto co chce, w sumie trzeba tylko silnik przełożyć ze skrzynią ;):

- poduszki pod silnik mają adapter ETI27 vs VG30,

- poduszka skrzyni pasuje,

- węże od chłodnicy nie pasują,

- są dwie wiązki silnika ETI/VG ;).

 

Panie to Nyska wszystko pasuje, nawet półoski przednie Terrano da się dorwać w wersji HD z osobówki, gdzie robią na tyle :)

Edytowane przez wojtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czujników jest cała masa na rynku, możesz zapłacić 10 zł, możesz 500 zł za to samo, twoje sprawa.

Jak napisałem największy problem to "mechanika", nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób pada czujnik położenia wału?

Zero-jedynkowo? Czy jest możliwe, że samochód jeździ np dzień bez zastrzeżeń, a następnego dnia pojawia się check engine i rzucanie obrotami?

 

Ogólnie to od jakiegoś czasu walczę z falowaniem obrotów w moim 2,7 tdi na zexelu. Prawie już wygrałem.

Początkowo migało mi błędy 18, 22, 47. Wyczyściłem nastawnik i jest super, ale czasami nadal pokazuje mi się błąd 47. Może być tak, że skasuję błędy, po dwóch dniach sprawdzam i nie ma błędów. A za jakiś czas znowu co odpalenie wali 47. Czasami pojawi się check i chodzi dobrze, czasami faluje.

Na wolnych obrotach na biegu jałowym nie faluje. Faluje na wolnych pod obciążeniem, jak wrzucę D na automacie, a nogę trzymam na hamulcu.

 

Czy to może być czujnik położenia wału? Wolę się upewnić że to jest to zanim kupię nowy.

Czujnik ostatnio czyściłem, ale żadnej poprawy nie było. Zobaczyłem za to, że dwa przewody mają popękaną izolację przy samej wtyczce. Tak, że nie ma jak tego naprawić, trzeba by wyciąć wtyczkę i polutować na stałe do wiązki. Czy zerwana izolacja może powodować, że czasami samochód rzuca obrotami, a czasami jest idealnie? Dzisiaj jak deszcz padał to migał check i falowały obroty. Wczoraj było sucho i słońce to pięknie samochód jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej pęknięta izolacja może a raczej musi powodować zakłócenia w pracy czujnika. Sprawdź stan izolacji na dalszym odcinku instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikolek2, dzięki za informację. Ogarnę najpierw temat izolacji.

 

Ponowię jeszcze pytanie, czy to możliwe żeby uszkodzony czujnik wału raz działał, raz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

einser miałem identyczne objawy co u ciebie sinik też na pompie  zexela gdzieś tu nawet o tym pisałem .

Pomogła wymiana czujnika na zdrową używkę i jak ręką doją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowując temat, wyciągnąłem piny z wtyczki, wszystko poizolowałem termokurczem i obyło się bez wymiany, błędy już się nie pojawiają :thumbsup:

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...