Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie przy nierównościach


Gość Bozar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kiedy jadę swoją Primerką (kombi) po nierównościach coś zaczyna skrzypieć i trzeszczeć z tyłu, nawet jadąc z pustym bagażnikiem i złożonymi siedzeniami. Dźwięk jakby dochodził z lewej strony pasażera, może ktoś wie lub miał podobny problem proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny krok jaki zrobiłem u siebie to było wypięcie wszystkich plastików z tyłu. Wymiana wszystkich plastikowych spinek, podklejenie filcem w miejscach gdzie nachodzi plastik na plastik i to pomogło błoga cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem zawieszenia ale czy to nie przypadkiem jakiś łącznik stabilizatora sie zaciera ,,,

W P11 z tyłu brak łączników stabilizatora całkiem inaczej zawieszenie rozwiązane niż w P10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny krok jaki zrobiłem u siebie to było wypięcie wszystkich plastików z tyłu. Wymiana wszystkich plastikowych spinek, podklejenie filcem w miejscach gdzie nachodzi plastik na plastik i to pomogło błoga cisza :)

Mi skrzypi coś z tyłu w HB w zimie, na dużych mrozach, dlatego planuję popodklejać plastiki, tylko chciałem użyć tych cieńszych, gąbkowych uszczelek do okien. Sprawdzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowaliście może które to plastiki tak dają w kość, bo rozbierać pół auta to trochę roboty wiec jeżeli ktoś miał już taki przypadek to prosiłbym o podanie miejsca w którym to skrzypienie ma miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbyszko

Witam. Mi w HB jadąc po dziurach wydaje taki głuchy dźwięk ( stukanie ) a gdy przejadę szybciej np. przez przejazd to ściąga tył na boki. Skoro z tyłu nie ma łączników stabilizatora to pewnie u mnie amortyzatory do wymiany??.Pozdrawiam

Edytowane przez zbyh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Czy ktoś ruszył ten temat z tym skrzypieniem w tylnej części nadwozia. Kupiłem P11 w kombi 2001 po lifcie oczywiście i mam ten sam problem. Skrzypienie, trzaski, pukanie , ciężko to opisać. Poprzedni właściciel podobno próbował zlokalizować ten dźwięk, nawet siedząc w bagażniku i nie dał rady. Dźwięk dochodzi głównie przy jeździe po dużych zmianach kąta nawierzchni pod przednią i tylną osią ( nierówności podłużne). Dodam, że ostatnio wymieniłem przednie i tylne amortyzatory wraz z osłonami. Podczas wymiany tyłu przyglądałem się co mogłoby tam stukać, ale nie ma tam żadnej ruchomej części, chyba, że to jest mocowanie amortyzatora i zaczyna pękać. Jeżeli nikomu nie udało się tego zwalczyć zostanie mi doszczętne rozebranie tapicerki za siedzeniami z tyłu i jazda w bagażniku. Dzięki za wszelką pomoc. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nasmarować zawiasy klapy i mocowania teleskopów, najlepiej czymś w sprayu - tylko nie WD40 bo to nie ma własności smarujących. Ja używam CX-80, do kupienia m.in w Leroy Merlin i sklepach technicznych. A na krótką metę można spróbować oliwą techniczną.

 

PS. jak rozumiem masz Primerę, wbrew opisowi w profilu? :-)

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mam Primerę P11 po lifcie 2,0 benzyna 140km kombi. , ale ujeżdżałem 4 lata Almerkę 1,5 z 2000 roku przed liftem mogę polecić. Co do tych dźwięków to dzięki za info, aczkolwiek spróbuję jazdy w bagażniku na początek. Widziałem tam naprawdę dużo elemetów skręcanych, może którś z nich daje takie dźwięki.

Oczywiście w wolnej chwil.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły zapraszam i dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam . Pozwole sobie na odgrzanie kotleta :). I jak z tymi trzaskami w kombi ? Zlokalizowal ktos przyczyne ? Czy to moze zatrzask klapy czy moze cos innego?ja osobiscie rozebralem tylna klape i ja wygluszalem od wewnatrz ale zadnego rezultatu nie dalo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...