Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20Di rozrząd


Gość djxander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djxander

Witam. Nie dawno nabyłem primerę z 2.0 92r i chyba musze wymieniś rozrząd. Objawy ją następujące. Zaraz po odpaleniu zimnego silnika słychać stukanie w silniku po ok 10-15 sekundach stukanie zamienia się w delikatniejsze (jak by mały dzwoneczek tam był). W tej chwili (ok miesiąc i prawie 2 tyś km) to dzwonienie jest cały czas takie samo. Z tego wnisek że łańcuch już wyciągnięty, chyba że się myle?

Co do samej wymiany to wymienić sam łańcuch czy lepiej wszystko? Koła wałków rozrządu nie są powycierane ale nie wiem jak reszta elementów.

Jwśli całośc co co Wy na ten zestaw?

rozrząd.bmp

 

I jeszcze jedno pytanie, czy u mnie jest popychacz mechaniczny czy hydrauliczny? Jak je rozpoznać? W sklepie gość miał z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku SR20DE i SR20Di popychacze sa hydrauliczne. Zwykle sa w silniku 1,6 GA16DS gaznikowych.

Co sie tyczy wymiany rozrzadu to nalezy zobaczyc czy potrzebna jest wymiana calego rozrzadu . Jesli zajdzie taka potrzeba ze trzeba bedzie wymienic caly to podpowiem Ci ze ja w maluchu wymienialem razem z kolami. Dasz nowy lancuch na stare kola i predzej sie zuzyje . Jak bedziesz wymienial rozrzad to zobacz czy nie ciekna uszczelniacze walka rozrzadu. Pewne rzeczy wymienia sie parami. Pewnie same napinacze kupisz nowe osobno jesli zajdzie potrzeba wymiany samych napinaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość djxander

Więc kupie kompletny rozrząd bo oddzielnie łańcuch potem dokupić napinacz to wyjdzie mnie tyle samo co od razu kupić komplet. A jak wygląda sprawa z napinaczem? Tzn że składam i mogę odpalać silnik a napinacz poradzi sobie sam czy trzeba go jakoś ustawiać? Pierwszy raz będę wymieniać łańcuch, wcześniej wymieniałem tylko paski i wole zapytać żeby po rozłożeniu wszystkiego nie było problemów.

 

A czy trzeba wymieniać olej razem z rozrządem? Wczoraj wymieniłem olej, łańcuch trochę ucichł ale dalej go słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...