Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Urwana Sruba w sankach


Gość MarioemP10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarioemP10

Witam.Panowie co robić urwała się śruba w sankach i nie trzyma drążka, prawa strona trochę siadła.Wymieniał ktoś sanki sam w P10 .Jak na fotce się przyjrzeć to widać defekt.

Proszę o opinie i porady.

post-28978-0-95010200-1310061889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taka możliwość spróbuj dospawać nakrętkę i wykręcić tylko nie bezpośrednio po spawaniu, odczekaj chwilę by spaw przestygł bo inaczej od razu ukręcisz nakrętke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż do sklepu narzędziowego albo hipermarketu, kup wykrętaki. Zestaw kosztuje kilkanaście złotych. Mają lewy gwint więc wkręcając w wywiercony otwór będziesz automatycznie wykręcał pozostałości śruby. Jeśli nie da rady, napunktuj centralnie w środku i rozwiercaj coraz większym wiertłem , a na koniec przegwintuj odpowiednim gwintownikiem. Spokojnie dasz radę - robiłem parę razy z dobrym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo rozwiercać śrubę coraz większym wiertłem i wydłubać resztę śruby.

 

oo.. właśnie kolega mnie ubiegł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w P11 sanki więc podobnie jak w P10.

Odkręcasz dolna belkę z poduszkami , maglownicę od sanek , łapy wahaczy dolnych , drążek stabilizatora i powinno wyjść chyba że o czymś zapomniałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ta sruba urwana jest tak ze nie przyspawasz nakretki do odkrecenia. Druga sprawa to taka ze ta sruba nie jest zwykla sruba 5,8 tylko to jest sruba twarda 8.8 albo 10.9 . Wiec do wywiercenia beda potrzebne naprawde dobre wiertla .Wiesz ja nie mam warsztatu mechamicznego i nie sa to moje pieniadze ale lepiej daj to do mechanika . Chyba ze sam jestes mechanikiem ale wtedy bys sie nie pytal o takie rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioemP10

Dzięki za porady dałem do mechanika rozwiercił i wymienił tak jak pisaliście obydwie śruby koszt 60 zł,ale ja myślałem że to przez to stuka i piszczy a tu sie okazało że półoś do wymiany jednym słowem jak nie urok to sraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioemP10

Tak,dokładnie w przegubie wewnętrznym,jak auto się rozgrzeje to piszczy niesamowicie i jak by tego było mało lata jakby kulka jakaś.Mechanik zakręcił kołem i mi pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przegubie są kulki. może trzeba wymienić przegub wewnętrzny a nie całą półoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...