Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 1.8


Gość rysuchom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rysuchom

Własnie wróciłem z wycieczki po górach.Przejechałem ok.1600km.i auto spaliło ok. 0,5l oleju.Przed wyjazdem sprawdzałem ciśnienie w cylindrach i jest OK.Auto jest z 2001r. i ma przejechane autentycznie 128 tyś.Dlaczego tak się dzieje, jestem zaniepokojony i proszę o sugestie w tej sprawie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obejrzałeś silnik i nie znalazłeś żadnego wycieku? Na jakim oleju jeździsz? Kiedy była ostatnia wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie obserwował stan oleju , każdy silnik przy cięższych warunkach łyknie olej a jazda w górach do lekkich nie należy .

Sprawdź czy nadal będzie tyle brał oleju przy normalnej eksploatacji .

 

Ale ogólnie 1,8 lubią brać olej ale jak wcześniej było ok to polecam obserwować tylko stan .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścionki olejowe - nie dawno sam to przechodziłem. Zaczyna się od małych ilości oleju tak jak u Ciebie. Obserwacja i flustracja - z miesiąca na miesiąc coraz gorzej i coraz większe dolewki - szczególnie po trasach...

Po 1,5 roku jeżdżenia doszło w końcu do 1l=1000km na trasie i check w czasie jazdy za miastem (kat/sonda dostał w końcu). W moim wypadku zdecydowałem się na remoncik przy - 2,5 klocka w plecy. Ale czego się nie robi dla :angry: ukochanego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja podobnie jak nice-wawa bym radził, na razie dolać i pojeździć, ew. zmienić z syntetyka na półsyntetyk (np. MaxLife), jeśli teraz jeździsz na pełnym syntetyku (chociaż to bardziej na wycieki pomaga niż spalanie oleju). Jak napisał bazyli remont jest drogi, więc najpierw trzeba się upewnić, że będzie konieczny. Próbowałeś potrzymać auto na luzie na bardzo wysokich obrotach? Tak ponad 6 tys. przez kilkanaście sekund? Druga osoba na zewnątrz patrzy, co idzie z rury, czy spaliny są niebieskawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rysuchom

Pierścionki olejowe - nie dawno sam to przechodziłem. Zaczyna się od małych ilości oleju tak jak u Ciebie. Obserwacja i flustracja - z miesiąca na miesiąc coraz gorzej i coraz większe dolewki - szczególnie po trasach...

Po 1,5 roku jeżdżenia doszło w końcu do 1l=1000km na trasie i check w czasie jazdy za miastem (kat/sonda dostał w końcu). W moim wypadku zdecydowałem się na remoncik przy - 2,5 klocka w plecy. Ale czego się nie robi dla :angry: ukochanego pojazdu.

 

Bazyli nie napisałeś czy po wymianie pierścionków olejowych przestał brać olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam silnik 1.8 (2000r.), ale nie zauważyłem ubytków oleju. Wiem, że była cała seria "lubiących" oliwę silników, ale może wspólnymi siłami uda nam się ustalić przynajmniej z którego roku to były jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Bazyli nie napisałeś czy po wymianie pierścionków olejowych przestał brać olej.

Dawno tu nie zaglądałem - 5 tys przejechane po wymianie i ani grama :). Odruch sprawdzania poziomu oleju pozostał, ale już nie tak silny. :thumbsup:

Edytowane przez bazyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój 99 rok i spory przebieg ma ale oleju nie bierze za dużo. Kiedyś słyszałem, że to była seria tych gorszych pierścieni i być może to było w końcówce produkcji, co by się nawet potwierdzało.

-pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...