Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Dodatkowy wentylator chłodnicy do 2.0D cd20


Gość nisczaD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam pytanko:

 

Czy ktoś wie jaki można by było zaadaptować wentylator (z jakiego modelu oczywiście) jako ten dodatkowy ze zrobionym pstryczkiem elektryczkiem na desce rozdzielczej.

 

Pytam się ponieważ po moich ostatnich przygodach z autem (link: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/77316-p10-silnik-cd20-grzeje-sie-na-potege/page__gopid__805660#entry805660 ) chce zapobiec podobnym przygodom....

 

Jeśli ktoś ma pomysł lub zrobił coś takiego i chce się podzielić wiedzą to fotki lub manuale mile widziane :)

 

 

Z góry wielkie dzięki i niech Bozia w dzieciach wynagrodzi :) Nie w ilości lecz w jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wersję bez klimy dodaj jako drugi wentylator od klimatyzacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega wyżej załóż wentylator od wersji z klimą, tam są dwa wiatraki. jeśli chodzi zaś o dodatkowy włącznik tych wentylatorów (gdyby czujnik nie załączył) to wentylator ma chyba plus na stałe, a sterowanie masą, więc dodatkowy kabel z masą podłącz przy wentylatorze i przez jakiś włącznik w kabinie do dowolnego minusa w aucie. jak będziesz widział że temp rośnie za wysoko to robisz pstryk i wiatraki startują, a jeśli nie włączysz ręcznie to z czujnika będzie działać i tak swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Mądrych to warto posłuchać :D Od jutra szukam części i zrobię coś takiego sam :)

 

A wentylatory klimy z p11 będą pasować do mojej p10?

 

Swoją drogą odbiegając od tematu ciekawe czy jest możliwość przełożenia zacisków z primery p10 gt lub p11 gt do mojej bez konieczności większych modów . . . :) Czy jest sens a może lepiej zmienić klocki i tarcze na lepsze np: zestaw klocków ferrodo tarcze zimmermana i dobrym ojejem układ zalać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...