Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] problem z zegarami


hippi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chyb zrobilem sobie kuku z zegarami. Zachcialo mi sie wymiany zarowek (czynnosc dosyc prosta) a ze mnie cos podkusilo to stwierdzilem,ze wymienie rowniez, ale na diody, sygnalizacje kierunkowskazow, dlugie i p.mgielne. Z racji ze oprowka nie chciala za bardzo wejsc z dioda to powiekszylem otwory w plytce. Zegar byl parokrotnie podlanczany i odlacznany. Po skonczeniu wszsytkich prac zegar zaczal sie zachowywac dziwnie - obrotomiesz pokazuje obroty ale jakby schodkowo, predkosciomierz skacze a po przekroczeniu 50-60 km/h w wogole nic nie pokazuje, wskaznik paliwa raz pokazuje mala ilosc raz normalna a zeby tego bylo malo na komputerku caly czas mrugaja mi stopnie ze niby jest ponizej 3 stC i przeskakuje licznik kilometrow z 4 na 3. Po wylaczeniu zaplonu po 30 sek mam cos takiego na komputerku (fotka). Co popsulem i jak mocno....

post-4706-0-19847700-1310393083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może któraś z kostek nie łączy dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to rozwazalem, sprawdzilem (sa dwie kostki) i dalej to samo z ta roznica, ze objaw pojawia sie co jakis czas - wyglada tak jakby bylo uszkodzenie na plytce (peknieta sciezka, uszkodzony lut...). Narazie odlaczylem akumulator na noc, zobaczymy co bedzie jutro rano... (sadze,ze raczej objawy nie ustapia :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprawić luty, jak poprawiałeś to trzeba przepatrzyć czy nie ma gdzieś zwarcia. Mi tu pachnie jak by nie było gdzieś masy lub zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość skwarek2012

czesc koledzy mam pytanie umnie na zegarach pokazuje wskazowka paliwa ze raz mam a raz nie mam paliwa jak jest wskaznik warjuje ,do tego na komputerku resetuja mi sie same dane trasy spalania itp.. za kazdym razem mam zerowe liczniki ? jak mozna si epozbyc problemu wymiana licznika czy cos z komputerkiem jest nie tak a ps primere mam od tygodnia wszystko chula jak zloto model combi p11 2,0td 90 konny silnik jak mozna to odpiszcie na gg 4667417 pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...