Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20Di gaśnie na BP


Gość djxander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djxander

Witam. Niedawno za obserwowałem taki problem że wskazówka pokazuje ponad 1/4baku a silnik chwile pochodzi i zaraz gaśnie. Poczytałem że pływaki w tych samochodach czasem potrafią się popsuć więc rozbieram wszystko i pływak jest w porządku, idealnie pokazuje od min do max, wskazówka na zegarach ładnie pracuje czujnik rezerwy też luks w baku jest sporo BP. Problem w tej chwili polega na tym że odpalić się da, pochodzi chwile i zaraz się dławi aż zgaśnie (nie ma znaczenia czy poczekam na luzie aż zgaśnie czy przejadę parę metrów) Problem znika jak doleje dosłownie ok 4-5L dla tego pierwsze podejrzenie padło na pływak sprawdziłem też smok pompy i jest czysty i dobrze zanurzony. Co mam sprawdzić, poprawić? Dodam że na gazie chodzi idealnie a odpalam tylko na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś już standardowy test w takich sytuacjach czyli sprawdziłeś wpływ instalacji LPG? W szukajce forumowej byś znalazł... Bo może być tak, że reduktor nadaje się do regeneracji/wymiany - puszcza gaz nawet jak auto chodzi na benzynie i silnik zalewa. Krótko, wyjeździj gaz do zera, zakręć butlę, pośmigaj tylko na PB i zobacz, czy się coś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djxander

Zrobiłem dziś ten test i jest tak samo, przy okazji sprawdziłem elektrozawory, są OK. Instalacje mam BRC założoną w 2009r, dane z dokumentacji jaką mam do samochodu, w karcie pojazdu też jest 2009r więc jest to faktyczny rok montarzu a nie np wymiana reduktora. Co dalej z nim zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...