Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WYMIANA OLEJU W WP11 2,0TD


Gość maniol65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniol65

WITAM MAM PYTANIE CO ILE KM ZMIENIACIE OLEJ W SWOICH WP11 2,OTD OD OSTATNIEJ WYMIANY PRZEJECHAŁEM JUZ 6 TYS I ZASTANAWIAM SIE CZY WYMIENIC PPRZY 10TYS CZY TO BEDZIE ZA WCZESNIEJ CO SADZICIE NA TEN TEMA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że powinieneś przeczytać instrukcję obsługi auta i stosować się do zaleceń w niej zawartych. Nie pisz tekstu samymi dużymi literami bo kiepsko to się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj silnik jest zalany olejem klasy SAE 10W/40 i wymienianm go co 10tys km . W instrukcji obslugi napisane jest tez ze wymiana oleju co 10 tys km. jesli masz zrobione 6 tys km to za wczesnie na wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wymieniam co 10 góra 12 tyś. ale tylko jak naprawdę zapomnę, albo jestem strasznie zarobiony. więcej napewno nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też wymieniam co 10 tys olej i wszystkie filtry powietrza czy paliwa w miare szybko,

bo wiadomo że sie czesciej wymienia to mniej pali.

Na lepszych olejach mozna co 15 tys wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już temat olejów to mam pytanko jak to jest ze skrzynią biegów w TD?

zmienia się olej czy nie? jest korek do nalania, sprawdzenia poziomu i spuszczenia olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, korki są. od przodu jest do wlewania, a na dole do spuszczania, takie z kwadratowym wejściem na klucz.

ja olej zmieniałem, chociaż jak podjechałem do ASO żeby zapytać ile go wlać, to pan w serwisie mi powiedział że "oleju w skrzyni się nie wymienia, bo on się nie zużywa".

po tych słowach ładnie się z nim pożegnałem i wyszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze z tymi korkami do wlewania i spuszczania.

A poziom żeby sprawdzić to auto powinno stać na kołach i i jak sie przelewać bedzie to jest już poziom.

I zakrecic korek.

A ile wchodzi to w kazdym sklepie mają katalogi i jaki olej do skrzyni powinien byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teoretycznie wymiana oleju silnikowego w 2.0TD powinna być co 10 tys. kilometrów lub 6 miesięcy - zależy co wypadnie wcześniej. Zmieniacie olej co pół roku? Bo mi się wydaje, że to lekka przesada. Ja zmieniam co 10 tys. km, wychodzi tak co około 10-12 m-cy.

Jakim olejem zalewacie skrzynię?

Edytowane przez smoliszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wymieniam u siebie co 10kkm obojetnie jaki samochód a olej nie jest z najwyżej półki to wymieniam co 10kkm.

A w skrzyni nie wymieniałem u siebi ale co wyczytałem to chyba półsyntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rychuo@wp.pl

Ja wymieniam olej co 8k km (zawsze Castrol lub Mobil). Wolę trochę wcześniej niż trochę za późno. Oczywiście wraz z olejem filtr oleju + powietrza. Jeśli ktoś jeździ na krótkich trasach powinno się zmniejszyć okres pomiędzy zmianami oleju niż podaje to producent. Napewno nie zaszkodzi a tylko może pomóc turbo i silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie częstsza wymiana oleju spowoduje że komora silnika też sie bardziej wyczysci

Kto mi mowił ze miał dostep do oleju w pracy i wymieniał co 5kkm i wyczyscił sobie komore silnika że ole był czysciejszy.

Ale ja mysle że co 10kkm to jest wystarczajaco żeby olej wymieniać.

O filtrach paliwa czy powietrza też trzeba pamietac co 10-15kkm wymieniac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

podobno jak silnik zaczyna "twardo" pracowac to juz najwyzszy czas zmienic olej.fakt ze mam bez turbo ale silnik generalnie ten sam i ok 9 tys i juz slychac popychacze hydrauliczne wiec zmieniam olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, panowie potrzebuję w miarę szybkiej odpowiedzi mianowicie jutro mam zamiar zabrać się za wymianę oleju w primce 99r. 2.0td.

Autko mam od niedawna kupione od starszego norwega który zaznaczył że przydało by się wymienić olej, on zawsze wlewał Mobil Rally Formula 5W/50.

Tutaj na północy są ostre warunki, ciągle po górach i w mrozie, puki co auto daje rade chociaż jakby nie opony z kolcami to by było ciężko, wręcz niemożliwie:)

Moje pytanie ile dokładnie do tego motoru wchodzi 4l. czy wziąść od razu dodatkowy literek? aha czy jakby nie mieli tego oleju na stanie to czy warto zmienić na inny? czy lepiej zamówić i poczekać? wiedzę że większość poleca 10w40 ale ten 5w50 lepszy na rozruch?

ps. auto ma ok.320 przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność to 5l.

Kup 5l i bedzie ok i filtr.

Wskazane by było wymienić filtr powietrza i paliwa. Też możesz samemu to wymienić.

Poczytaj forum to znajdziesz pomoc.

A co do oleju to skoro nie ma przecieków to nie powinno nic sie stać jeśli wlejesz taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź, filtry mam już zakupione też będę jutro wymieniał...mamy warunki w warsztacie firmowym i koleszkę który bardziej zna się na temacie to myślę że damy rady:) Mam tylko nadzieję że olej ten będzie na shellu- bo to jedyny sklep w okolicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mam pytanko czy do mojej P11 moge wlać olej 15W/40 czy musi być 10W40 bo 15w40 Mobila mam dosyć sporo? i jeszcze jedno gdzie się znajduje filtr paliwa i jak go wymienić

proszę o szybką odpowiedź

z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Edytowane przez Buhaj26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15w40 dla silnika z turbiną to śmierć. Nie lej go. A filtr paliwa jest po lewej stronie, przed kierowcą przy ścianie grodziowej, z takim czarnym okrągłym przyciskiem na wierzchu. post-33664-0-43456100-1349205077_thumb.jpg najpierw wykręć od dołu cały filtr i potem odkręć ten biały plastik z dołu i załóż do nowego, zalej go paliwem do pełna i zamontuj.

potem tym guzikiem pompuj aż się zrobi twardy i po robocie.

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Minerał to do traktora lub starego benzyniaka a nie turbodiesla

Równie dobrze możesz zalać Камаз маслом jak chcesz się pozbyć silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...