Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja


Dani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy wiem ze temat nie jednokrotnie walkowany a prosze o wyrozumialosc gdyz sprawa jest bardzo wazna.Jakis czas temu przestala mi dzialac klimatyzacja i nie bardzo sie tym przejmowalem ale ze wzgledu na to ze kilka dni temu zostalem ojcem :) i czesto poruszam sie z dzieckiem w samochodzie to odrazu pomyslalem o jej naprawie.Problem jest tym wiekszy ze w samochodzie jest czarna skora i czasami jak wchodze z dzieckiem to w aucie jest naprawde goraco i nie mam jak schlodzic samochodu.Klimatyzacja byla nabijana rok temu i dzialala dosyc ladnie.Pisze dosyc gdyz w porownaniu z moimi innymi samochodami wydawalo mi sie ze chlodzi troche mniej.Po okolo 6 miesiacach mozna bylo wyczuc wyrazny spadek wydajnosci klimatyzacji ale dalej dzialala.Po okolo 8 miesiacach po zalaczeniu klimatyzacji bylo slychac wyrazne syczenie zza schowka oraz sprawnosc klimatyzacji byla wtedy naprawde marna.Kilka dni pozniej klimatyzacja przestala dzialac,po wcisnieciu przycisku kompresor klimy przestal zalaczac.

Ze wzgledu ze przewbywam za granica i najblizszy serwis klimy ktory jest dobry zarowno pod wzgledem jakosci oraz ceny znajduje sie w odleglosci okolo 40km chcialbym przed oddaniem samochodu sprawdzic wszystkie mozliwe przyczyny samodzielnie.Osobiscie stawiam na nieszczelnosc ukladu i mysle ze klima przestala chodzic z powodu braku czynnika chladzacego jednak nie jestem tego pewny i chetnie poslucham waszych uwag na temat tego co jeszcze moze byc przyczyna oraz co i jak moge sprawdzic samodzielnie(Czujniki wiatraki itp) aby znalesc usterke.

 

Z gory dzieki wszystkim za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie same objawy miałem u siebie łącznie z syczeniem za schowkiem tylko trochę szybciej i okazało się że czynnik uciekł przez dziurę w chłodnicy.

 

tu masz opisane co i jak sprawdzić http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/29049-p11wp11-klimatyzacja-auto-i-manualna/page__st__240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj dokładnie chłodnicę klimy, jeśli sie uda zobaczysz olej który wyciekł przy okazji z czynnikiem , będzie tłusta plama. Ale z tego co opisujesz być może

sprężarka nie daje dobrego ciśnienia. Musisz tak czy siak jechac na serwis i niech Ci sprawdzą wartości ciśnienia wysokiego i niskiego.

BTW jeśli sprężarka się już nie załącza na 100% uciekł czynnik bo czujnik w osuszaczu mierzy ciśnienie graniczne dla poprawnej pracy sprężarki.

Istnieje tez możliwość że pękła CI rurka od wysokiego ciśnienia (te cieńke) lub też gaz uciekł poprzez zaworki do serwisowania klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxrudybalon91xxx

jest jeszcze opcja ze chlodnica dostala gdzies kamyczkiem i ucieka czynnik tak jak bylo u mnie najlepiej jedz na serwis i niech sprawdza ci azotem czy cisnienie w ukladzie spada i moga wpuscic barwnik i beda szukac pod ultrafioletem nieszczelosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja ze chlodnica dostala gdzies kamyczkiem i ucieka czynnik tak jak bylo u mnie najlepiej jedz na serwis i niech sprawdza ci azotem czy cisnienie w ukladzie spada i moga wpuscic barwnik i beda szukac pod ultrafioletem nieszczelosci :)

 

 

Witam

 

Dzieki za odpowiedz ale troche mnie nie zrozumiales.Chodzi wlasnie o to co moge sprawdzic samodzielnie zanim pojade na serwis na sprawdzenie szczelnosci itd.Poprostu chce sprawdzic samodzielnie to co mozliwe zeby wykluczyc inne mozliwe przyczyny nie sprawnej klimatyzacji.

 

Ps Nowak dzieki za wyczerpujaca lekture,nie wiem jak moglem to przeoczyc.

 

Z gory dzieki wszystkim za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Nowak dzieki za wyczerpujaca lekture,nie wiem jak moglem to przeoczyc.

spoko B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że może to jeszcze być pęknięta, sztywna rurka, na której znajduje się "kompensator" drgań. Z jednej strony podłączona jest do kompresora, a z drugiej do chłodnicy. Przynajmniej tak było u mnie - po prostu pękła na zgięciu (około 270 stopni) i tamtędy uciekł mi gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...