Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Kody błędów


seba1234567

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o radę. Szukałem trochę na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Od jakigoś miesiąca mam problem z moim nissankiem. Model WP11.144 1.8l 2000r. zagazowany sekwencyjnie. Kostka serwisowa OBD2. Podczas jazdy następuje wejście w tryb serwisowy czyli na każdym biegu do 2000obr./min. Sytuacja ta występuje dosyć dosyć przypadkowo czyli po przejechaniu 1km, 30km a następnie co 3km itp. , na niskich i wysokich obrotach, zarówno na gazie i paliwie. Tryb serwisowy kasuję poprzez wyłączenie i włączenie zapłonu i można jechać dalej. Zapaliła się lamka awarii silnika. Poprzez zamieszczone na forum instrukcje odczytałem kody błedów poprzez migającą lampkę. Wg mnie są dwa błędy pierwszy- 10długich, 1 krótki, 1 krótki i 5 krótkich mignięć, drugi- 1 długi, 2 krótkie, 1 krótki, 7 krótkich. Nie mogę znaleść jakie to są błędy i co to za awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega robil autodiagnostyke w/g tego co bylo na forum to powinien zauwazyc ze 10 mrugniec oznacza cyfre zero. Wobec tego pierwszy blad to 0115, drugi 1217, a wlasciwie powinno byc P 0115 , i drugi P 1217.

Prosze zrobic troche wysilku i albo z instrukcji do primery albo z internetu pobrac sobie serwis manual do p11.144. W tym manualu bedzie plik ec- qg16,18 dotyczacy silnika 1,6 i 1,8 .Tam tez beda opisane bledy (te tez) i co zrobic zeby je usunac.

Podpowiem Ci tylko ze pierszy blad dotyczy czujnika temperatury silnika i trzeba go wymienic na nowy. Moze po wymianie zginie drugi blad.

Skoro jestes nowy na forum to do poczytania ten TEMAT.Znajdziesz tam i kody bledow i jak zrobic autodiagnostyke i jak kasowac bledy i wiele innych rzeczy ktore CI sie przydadza na przyszlosc.

 

DINO jednak jestes wyrozumialy dla nowych uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO jednak jestes wyrozumialy dla nowych uzytkownikow.

 

staram się i powstrzymuję, jak tylko mogę, laugh.gif w końcu nowy to można dać jeszcze jedną szansę biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i wyrozumiałość. Kiedyś wydawało mi się że na tym forum widziałem serwis manuala ale poszukam w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...