Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy - sprzęgło czy przepływomierz......


Gość marti26k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o rade w sprawie Nissana primera P11 silnik 2.0 benzyna 1996 r.

 

Jakieś 2 miesiące temu miałem problemy z autem, które straciło moc. Gdy się naciskało pedał gazu to obroty szybowały do góry, natomiast samochód bardzo wolno przyspiesza, wręcz stoi w miejscu.Gdy wtedy byłem u mechanika to mi powiedział, że to wina sprzęgła, które trzeba wymienić. Pytałem się jescze kolegi, to mi kazał sprawdzić czy ruszę z 2 biegu na światłach - okazało się, że nie ma z tym problemu.

Po regeneracji klimatyzacji problemy z przyspieszaniem zmalały, więc nic już z tym nie robiłem.

Dwa tygodnie temu wymienił, tłumiki I i II i po zniknęły wszystkie problemy z mocą. Przez ten czas autem się jeździło świetnie,bez żadnych komplikacji

 

Wczoraj problem powrócił - w trakcie jazdy poczułem jakiś dziwny zapach i auto straciło moc. Przyspieszenie działa z dużym opóźnieniem i trzeba bardzo delikatnie operować gazem.

 

Prosze o pomoc, bo sam nie wiem w czym tkwi problem. czy możliwe jest, że sprzęgło raz dobrze działa a raz nie. Gdyby to było ono to moim zdaniem wymiana wydechu nic by nie dała. Żeby nie było, że jestem leniwy to przeszukałem forum i podejrzewam, że to może być padnięty przepływomierz, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlodykulka

Witam

Proszę o rade w sprawie Nissana primera P11 silnik 2.0 benzyna 1996 r.

 

Jakieś 2 miesiące temu miałem problemy z autem, które straciło moc. Gdy się naciskało pedał gazu to obroty szybowały do góry, natomiast samochód bardzo wolno przyspiesza, wręcz stoi w miejscu.Gdy wtedy byłem u mechanika to mi powiedział, że to wina sprzęgła, które trzeba wymienić. Pytałem się jescze kolegi, to mi kazał sprawdzić czy ruszę z 2 biegu na światłach - okazało się, że nie ma z tym problemu.

Po regeneracji klimatyzacji problemy z przyspieszaniem zmalały, więc nic już z tym nie robiłem.

Dwa tygodnie temu wymienił, tłumiki I i II i po zniknęły wszystkie problemy z mocą. Przez ten czas autem się jeździło świetnie,bez żadnych komplikacji

 

Wczoraj problem powrócił - w trakcie jazdy poczułem jakiś dziwny zapach i auto straciło moc. Przyspieszenie działa z dużym opóźnieniem i trzeba bardzo delikatnie operować gazem.

 

Prosze o pomoc, bo sam nie wiem w czym tkwi problem. czy możliwe jest, że sprzęgło raz dobrze działa a raz nie. Gdyby to było ono to moim zdaniem wymiana wydechu nic by nie dała. Żeby nie było, że jestem leniwy to przeszukałem forum i podejrzewam, że to może być padnięty przepływomierz, ale nie jestem pewien.

 

 

 

Obroty idą w górę, samochód nie przyspiesza. Jedna możliwość sprzęgło nie wytrzymuje i się ślizga. Wymień sprzęgło i będzie ok.Koszt obicia okolo 80zł. Koszt nowego sprzęgła kompletnego z dociskiem okolo 250zł.

 

Ja dałem do obicia sprzęgło i to wystarczyło, ale wszystko zależy od tego jak całość wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys tez obijałem tarcze na nowa i za rok dalej do wymiany.

I wiem że lepiej kupić komplet i miec spokoj na dłuższy czas i lepszej firmy.

Jeśli to sprzegło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sprzęgło już się ślizga. Zawsze sprzęgło zaczyna się ślizgać od najwyższego biegu a później idzie to w dół. Problemy z silnikiem wykluczam gdyż sam piszesz że naciskasz na gaz i obrotek idzie w górę a prędkościomierz już nie za bardzo. Czyli silnik ciągnie dobrze. No i ten dziwny zapach - palą się okładziny na tarczy sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych objawach to prawie na pewno sprzęgło i jeszcze ten gryzący charakterystyczny zapach, lepiej wymienić komplet i mieć spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyta jsobie tutaj pewnie czytałeś.

LUK sa dobre komplety sprzegła bo najlepiej wymienic komplet docisk,tarcza i łożysko.

Chyba że do nismo ktoś poleci bardziej sprawdzona na własnej skórze firme .

 

http://forum.nissank...-czy-co-innego/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...