Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Dziwny problem z elektrycznymi szybami...


Gość mrborowsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ahaaaa czyli moduł ma możliwość domykania ... ciekawe czemu tego nie zaimplementowali :)

 

Chyba znów napisałem nie jasno :P Moduł - miałem na myśli moduł domykania szyb - taki z allegro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ... dobra wszystko jasne :) Od kąd kupilem P11 właśnie męczy mnie żeby to zrobić .. może faktycznie jakiś manual by się przydał

to może na weekend pomyślę:) ok koniec bo to sie nie tyczy tego tematu :) Dzieki za wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komprez - nadal uważam, że przeczytałeś moje posty "po łebkach". Wciąż mnie w tym upewniasz. Fajnie, że jesteś elektronikiem, ale dopiero po wypowiedziach innych dodałeś od siebie coś wartościowego.

 

Odnośnie domykania szyb... Też nad tym myślałem. Choć jeszcze nie analizowałem schematów możliwe, że najprościej byłoby umieścić moduł domykania szyb w drzwiach kierowcy. Jedynie trzeba by doprowadzić stałe zasilanie lub zmodyfikować istniejące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś rozpracuje domykanie szyb, czyli moduł (jaki) i jak podłączyć, to ma zrobić z tego manuala biggrin.gifbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO - chętnie to zrobię, ale nie mam dostępu do modułu :(

W Norwegii o ile dostanę, to zapłacę kilka razy więcej niż w Polsce, a samego modułu mi się nie opłaca sprowadzać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro moduł i wysyłkę ustal do Norwegii - nie jest to duże i wysyłka nie powinna być kosztowna. Sam moduł to koszt ok 60 zł.

Jak coś to ja chętnie swój sprzedam bo mam na 4 szyby, a teraz mam i jeszcze szyber i przydałby mi się na 5 kanałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to co sprzedają na allegro za 40zł to nie jest zla cena...

Choć powiem że ja zrobie sam ... bo prawdziwy koszt takiego domykania to :

- przekaznik 2zl

- tranzysotr 0,50gr

- rezystor 0,01gr

- kondensator elektrolityczny 1zl

- dioda zabezpieczająca 0,20gr

 

czyli całość 3,71zl :)

 

Schemat moge wam nababrać jak ktoś umie lutować i zna się ciut na elektronice:)

Ja sam to będę robić w weekend to zamieszcze manuala gdzie się wpiąć.

Płyta sterująca musi być w drzwiach , ponieważ domykanie szyb w naszych primerach

jest sterowane z panelu bocznego tak więc tak trzeba się wpiąć.

Istnieje możliwość że delikatnie będzie można przeroić panel tak aby

puscić tam tylko jeden kabelek (wykorzystać tryb "Auto" ale dla wszystkich szyb)

 

Obadam to dziś i dam znać :)

 

Piotrek : ale po co sprzedawać ? możesz domykać też szyberdach wpinając się pod dowolny kanał w sterowaniu :)

tam tylko puszcza zasilanie a że wytrzymałość przekaźników jest nim 10A to spokojnie podoła

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrborowsky

Generalnie jestem już po wakacjach z popsutymi szybami. Po tym co tu czytam postanowiłem pojechać do elektronika. W międzyczasie rozebrałem ten panel od kierowcy i wygląda dobrze(żadnego białego nalotu ani korozji itp). Ciągle żyję nadzieją że kiedyś jeszcze sobie poużywam elektrycznych szyb jak człowiek...

A co do tego przerywacza napięcia to jak dobrze zrozumiałem centralny zamek też powinien przestać działać a tak się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem przerywacza odpada, weź jeszcze zmierz napięcie po zdechnięciu szyb czy dochodzi do kostki

panelu sterowania. Jeśli tak to masz winowajce , bierz panel i śmigaj gdzieś do elektronika samochodowego

lub znajomego elektronika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrborowsky

Prawdę mówiąc próbowałem to sprawdzić ale mi się nie udało. Nie umiałem znaleźć 2 kabli na których jest napięcie przy działających szybach a wykonałem chyba wszystkie możliwe kombinacje. Wie ktoś może które to druty?

 

chciałbym zaznaczyć(jeśli to ma znaczenie) że problem się pogłębia. Tzn coraz szybciej nie mam możliwości poruszania szybami i coraz dłużej musze potem czekać. A na to wszystko zauważyłem że silnik wcale nie musi być odpalony żeby to się działo. Wystarczy że jest przekręcony kluczyk w pozycję (ON).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W sumie to co sprzedają na allegro za 40zł to nie jest zla cena...

Choć powiem że ja zrobie sam ... bo prawdziwy koszt takiego domykania to :

- przekaznik 2zl

- tranzysotr 0,50gr

- rezystor 0,01gr

- kondensator elektrolityczny 1zl

- dioda zabezpieczająca 0,20gr

 

czyli całość 3,71zl smile.gif

 

Schemat moge wam nababrać jak ktoś umie lutować i zna się ciut na elektronice:)

Ja sam to będę robić w weekend to zamieszcze manuala gdzie się wpiąć.

Płyta sterująca musi być w drzwiach , ponieważ domykanie szyb w naszych primerach

jest sterowane z panelu bocznego tak więc tak trzeba się wpiąć.

Istnieje możliwość że delikatnie będzie można przeroić panel tak aby

puscić tam tylko jeden kabelek (wykorzystać tryb "Auto" ale dla wszystkich szyb)

 

Obadam to dziś i dam znać smile.gif

 

Piotrek : ale po co sprzedawać ? możesz domykać też szyberdach wpinając się pod dowolny kanał w sterowaniu smile.gif

tam tylko puszcza zasilanie a że wytrzymałość przekaźników jest nim 10A to spokojnie podoła

 

 

Odkopię trochę temat :) ktoś już próbował podłączyć moduł domykania szyb w primerce? Macie jakiś schemat? Wiosna się zbliża, można by coś podziałać w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrborowsky

Też troche odkopie... moje szyby dalej nie działają... Zdążyłem ustalić że po zdechnięciu prąd do panelu nie dociera. Teraz szyby przestały działać całkowicie... Porażka. A najgorsze jest to że nie mam kiedy do elektryka zajechać...

Chyba że ma ktoś pomysł czemu prąd do panelu może nie docierać... (biorąc pod uwagę poprzednie objawy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrborowsky

Prąd bezpośrednio na silniki dawałem i działają normalnie, co do bezpieczników i przekaźników to generalnie wbrew pozorom nie jest to takie proste... Bezpiecznik oznaczony "power window" znalazłem pod maską (dość duży jak na elektryczne szyby swoją drogą) i po wyjęciu, oględzinach i włożeniu z powrotem zawył mi alarm (wychodzi na to że bezpiecznik cały ale ktoś kto montował alarm postanowił podpiąć go na tym samym bezpieczniku co szyby - alarm oryginał, pilot firmy NATS). A co do przekaźnika - nie wiem gdzie go szukać - pod nogami kierowcy jest tam kilka przekaźników ale te w skrzynce bezpieczników z tego co tam wyczytałem nie są od szyb i widziałem tam jeszcze dalej ze 2 inne ale nie wiem od czego są.

Wie ktoś może który to przekaźnik?

 

W książce Haynes'a znalazłem instrukcję demontażu elektronicznego modułu sterującego elektrycznych szyb - ale nie znajduję takowego na schemacie układu elektrycznych szyb w dalszej części książki.

Czy wie ktoś o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

kolego sprobój moze wymienic te co masz 3 niebieskie przekaźniki to nie pamietam dokladnie ktory ale ten po prawej stronie to jest od wyposażenia elektryczego wnetrza kabiny! jedno co mi przychodzi do głowy to spróbuj go wymienić ! przyczyn to może być wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrborowsky

Najśmieszniejsze jest to że mam inną skrzynke bezpieczników - ale już chyba rozumiem o co wam chodzi. Jak może być oznaczony ten przekaźnik?

Jeden tam jest oznaczony "BLOWER" - no to odpuszczamy i są jeszcze dwa: Jeden "IGN" a trzeci nie pamiętam. Który z nich to może być?

 

Sprawdziłem - wszystkie przekaźniki umieszczone w skrzynce bezpieczników są ok. Widzę tam jeszcze 2 bliżej przodu auta(za skrzynką bezpieczników) czy to może być któryś z tych? - wolałbym to wiedzieć zanim się zabiorę bo tam muszę demontować tą osłonę pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten na zdj to "Power window relay". Ale na Twoim miejscu to sprawdził bym wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

pewnie że tak sprawdż wszystkie a jak sie nie mysle to one powinny sie rozbierać! popatrz! jak masz tam styki to zobacz czy nie luźno siedzą i w jakim sa stanie czy nadpalone czy co ! jak bedziesz wkładał to leciutko podegnij wszyskie na zewnatrz szczypcami ALE tak zeby wsadzić! w miare ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrborowsky

spoko - mam jeden przekaźnik na podmianke. Zdobyłem więc będę zamieniał i patrzał co działa a co nie. A tak swoją drogą - od czego może być przekaźnik oznaczony "ACC"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...