Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Dziwny problem z elektrycznymi szybami...


Gość mrborowsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A te z tyłu za skrzynką też sprawdzałeś? I jak sprawdzałeś? Trzeba rozebrać zobaczyć styki czy nie napalone i podłączyć 12 V na cewkę i powinien się załączać.

Jednego racze nie podmienisz w wszystkie gniazda bo one mogą się różnić budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrborowsky

Prawdę mówiąc z tyłu są tylko 3 przekaźniki (przynajmniej z tego co widać) 2 są identyczne jak ten co zdobyłem a jeden jest inny więc nie sprawdzę tylko tego innego. Mam nadzieje że nie jest to ten od elektrycznych szyb;p. Ale sobie go pooglądam to może coś tam wywnioskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hejka

Mój pierwszy pościk tutaj, proszę o wyrozumiałość :D

Mam dokładnie ten sam problem w mojej primerze. Szyberdach i przednie elek. szyby nie działają. Średnio raz na dwa miesiące dostają przebłysku i na chwilę powracają do życia ale tylko na kilka minut. Nie znam się na elektryce zupełnie, więc poprosiłem znajomego i sprawdził że do panelu z przyciskami nie dochodzi w ogóle prąd.

 

//już po problemie, zamieniłem miejscami te przekaźniki które pokazał na zdjęciu dawid1 i szyby zaczęły działać! Później szybka wizyta na szrocie i "nowy" przekaźnik za piątaka. Pozdrawiam

Edytowane przez qba1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

A ja znów mam taki problem ze tak jakby nie laczyly mi elektryczne szyby i nieraz sie opuszcza nieraz nie nieraz podniosa nieraz nie...mam 4x elektryczne szyby i dodam ze z glownej konsoli kierowcy wszystkie cztery szyby otwieraja sie idealnie, pozostale trzy jak im sie zachce, czesto mam problem zeby w ogole opuscic, a potem zamknac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic innego Ci nie pozostaje jak prześwietlić wiązki zasilania od tych 3punktów. Gdzieś gubi zasilanie. Być może jest za to odpowiedzialny wlasnie główny sterownik X4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np. moge odpiac kostke od tego glownego i zobaczyc jak to wszystko bedzie sie zachowywac?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia przycisku Lock.

Po odłączeniu przełącznik a głównego nie będą szyby działać, bo będzie brakowało masy na silnikach (jest brana z przełącznika głównego kierowcy)

Przed przełącznikiem głównym jest rozgałęzienie plusa, na przełącznik główny i pozostałe przełączniki. Tu bym szukał problemu. Jak nie działają szyby, to sprawdź czy pojawia się na nich plus 12V (pin 5). Powinien być zawsze przy załączonej stacyjce. Lock odłącza masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie czy to moze byc wina tylko tych przelacznikow gora/dol? tenprzycisk Lock mi dziala bo blokuje szyby.



Nie wiem czym to idze ale teraz szyby z lewej strony chodza- tylko tylnia lewa musialem rozruszac i chodzi bez problemu...ale z prawej strony ani przednia ani tylnia nie reaguja albo bradzo sie zacinaja...:/

Edytowane przez robek7_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Weź w rękę miernik i sprawdź, bo tak to będziemy gdybać bez końca.

Wyjmij przełącznik na niesprawnych drzwiach i przy załączonej stacyjce sprawdź czy masz plus na pinie 5 przełącznika. Już coś będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozwiązany. Problemem były przełączniki a mianowicie takie blaszki i kulki w środku, kulki wypadły ze swoich miejsc..:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

1. Mam p11 GT z 97r i pojawil sie kilka dni temu u mnie klopoz z podnoszeniem szyb.

Mianowicie w centralce glownej w drzwiach kierowcy jak wciskam opuszczenie szyby to slychac takie jakby bzykanie-trzeszczenie ktore ustepuje po puszczeniu przycisku. wymienilem caly ten panel steryjacy podnoszeniem szyb i jest tak samo. w pozostalych drzwiach nie dzialaja podnosniki.

 

2. do tego kilka dni pozniej zaczal mi wariowac centralny zamek. tzn w drzwiach kierowcy chyba. otwieram kluczykiem dzrwi pasazera i sie sam zamyka, i tak kilka razy i potem jest wszystko ok. itd. Dzis np jest wszystko ok.

Jest jakis bezpiecznik przekaznik ktory moge awaryjnie wyjac i zeby nie bylo fabrycznego centralnego? czy NATS bedzie mnie blokowal?

Gdzie sa komponety centranego zamka? w drzwiach kierowcy mam taka skrzyneczke z wtyczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Trochę odświeżę temat, może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Mam primerę P11 z '96, szyby hulały aż do dzisiaj. Rano padły obie, nie ma reakcji na przełączniki ani w konsoli kierowcy, ani w drzwiach pasażera.  Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale równoczesna awaria obu może wskazywać na jakiś problem z ich zasilaniem. Pytanie, gdzie znaleźć ustrojstwo, które może być tego przyczyną? Przekaźnik POWER WINDOW  ze skrzynki pod maską wydaje się być w porządku, zamieniłem na moment z tym od ABS-u, który jest obok i ABS działał dalej, ale szyby niestety nie ożyły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...