Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

prośba o rade


Gość bastek1713
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bastek1713

Witam jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trfiłem?Nosze sie z zamiarem kupna nissana primiery z 2001 roku z silnikiem 2.0 140 km,czy morze mi ktoś powiedzieć cos więcej o tym aucie bo do tej pory nie jeżdziłem japończykiem.http://otomoto.pl/nissan-primera-i-wlasciciel-klimatronik-C20208183.html o ten samochód dokładnie mi chodzi i czy przebiek 174 tyś to dużo dla tego silnika?Z góry dziękuję za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od wyboru autek, lecz mogę Ci powiedzieć, że ten silnik jest jednym z najlepszych możliwych wyborów.

Przebieg 174000km to niewiele, lecz jak to bywa w Polsce - można śmiało założyć, że licznik był kręcony - pozostaje pytanie o ile.

 

Ogółem, najlepiej by było jakbyś poczytał forum, bo jest wiele elementów na które warto lub nawet trzeba zwrócić uwagę.

 

Tak na szybko... Zauważyłem, że gałka zmiany biegów była wymieniana, lecz z doświadczenia wiem, że ta fabryczna rozpada się w rękach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przede wszystkim szukaj śladów korozji bo jest to najwiekszy mankament primery p11. Najprędzej poddają sie okolice progów przy tylnych kołach oraz podłoga, co nie znaczy że tylko w tych miejscach rdza buszuje. Nie wierze że auto które tyle zim spędziło w polsce nie bedzie zkorodowane. Miernik grubości lakieru też sie przyda. Pod wzgledem mechanicznym nie masz sie za bardzo czego obawiać, wiadomo elementy eksploatacyjne mogą wymagać wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często też rdza bierze przednie błotniki - przynajmniej u mnie (choć wygląda na to, że obydwa były już malowane).

A co do podłogi - jak to sprawdzić? Wykładzinę podnieść? Pytam, bo często mam mokrą podłogę od wchodzenia i wychodzenia w mokrych butach (taka praca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podłogi, trzeba wjechać na kanał a najlepiej na podnośnik ponieważ jest lepsza widoczność i sprawdzić podłoge od zewnątrz a nie od środka. Na mokre buty proponuje gumową wycieraczke z wysokim rantem żeby woda sie z niej nie wylewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Od spodu jest u mnie OK. Wycieraczki mam. Problem w tym, że nie na wiele się zdają :/ Najgorzej jest zimą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto osłuchać rozrząd nie daj sie na brać że są nie zniszczalne najlepiej by było jakbyś usłyszał rozruch odstanego silnika nie powinno się tłuc rzęzić coś jak ew po szamrota to też nie tragedia nowy olej powinien to zmienić ,,, mój jak go zakupilem tak miał nic nie szumiało przy rozruchu potem powoli coś sie powoli tłukło aż się łańcuch uwalił przy przebiegu 160 tyś ,,inny kolega 140 jeszcze inny ponad 100kkm,,,, z korozją to nie wiem silnik jedyny jak dla mnie żadne 1,8 bo to pomyłka choć różne opinie ,,,założysz gaz i będzie 9 litrów po trasie do 12 po mieście korki ,,,,4,5 -6 litrów PB./ropy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 nie jest zły - ale do 2000 roku włącznie. Te późniejsze mają problemy, tzn lubią olej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trfiłem?Nosze sie z zamiarem kupna nissana primiery z 2001 roku z silnikiem 2.0 140 km,czy morze mi ktoś powiedzieć cos więcej o tym aucie bo do tej pory nie jeżdziłem japończykiem.http://otomoto.pl/nissan-primera-i-wlasciciel-klimatronik-C20208183.html o ten samochód dokładnie mi chodzi i czy przebiek 174 tyś to dużo dla tego silnika?Z góry dziękuję za rade

 

Zwróć uwagę na przednie kielichy tez lubią korodować. Wnętrze przy tym przebiegu nie powinno być zmęczone, jak ma faktycznie taki przebieg, to dla tego silnika to dopiero "rozgrzewka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...