Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zerwany pasek


Gość spawacz1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spawacz1111

witam.dzis mojemu sasiadowi zerwał sie pasek w CD20 w almerze.przebieg podobny do mojego ponad 400tys.najlepsze jest to ze pasek urwałsie w 2 miejscach i nie obcieral o nic.naprezony byl dosc wiec to napewno nie jest przyczyna.czy mozliwe jest ze popychacze sie zablokowaly??rozebralem te ktore byly jesszcze cale i tak jakos dziwnie szklanki sa powgniatane.moze sie zablokowaly i tlok uderzyl w zawor??mi sie to jeszcze nie zdarzylo a wiem ze moze sie zdarzyc.moze ktos juz to przerabiał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pasek był wymieniony wcześniej w terminie,i czy miał jeszcze zapas do wymiany okresowej?

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

dwa miesiace temu wymieniane wszystkie paski i ok 15tys zrobione na nim

ja swoim zrobilem 40tys po wymianie i nadal wyglada tak samo.zadnych uszczerbek.co tydzien zagladam dla pewnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Maciek. Rolka sie zablokowala i pasek pekl. To nie jest wina popychaczy. Popychacze beda stukac jak sa wyrobione .Lozysko napincza bedzie zatarte . A tak na marginesie . czy czasami sasiad nie wymienil tylko samego paska a rolki nie ?. Znam wlasnie taki przypadek gdzie samochod sprzedany i mial byc zrobiony rozrzad . Okazalo sie ze tylko wlasnie pasek byl zmieniony a rolka sie zacierala . W ogloszeniu zmieniony rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

no wlasnie caly kompletny rozrzad byl zmieniony razem z rolkami.rolke wlasnie dzis sprawdzilem z ciekawosci i dziala jak nowa bez zarzutu.popychacze udalo mi sie wyciagnac i gora od szklanki po prostu odeszła ze zostala tulejka z popychacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie caly kompletny rozrzad byl zmieniony razem z rolkami.rolke wlasnie dzis sprawdzilem z ciekawosci i dziala jak nowa bez zarzutu.popychacze udalo mi sie wyciagnac i gora od szklanki po prostu odeszła ze zostala tulejka z popychacza.

To w takim razie musial miec naprawde pecha .Pierwszy raz sie z takim czyms spotykam. Z drugiej strony przeoczyl albo zlekcewazyl objawy. Musialo cos wczesniej stukac. Teraz musisz sprawdzic glowice czy zawory niepogiete . tak mysle dlaczego tak sie stalo. . Jesli palil dobrze to pasek nie byl przestawiony. Popychacz nie mial smarowania . No ale wtedy by stukal. Moze wada materialowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

no wiec rozebralem glowice i jednak moje podejrzenia byly dobre.wine mialy popychacze.tulejki ktore sa w srodku uderzaly o miseczki,ja na to mowie ze popychacze sie rozpinały na zaworach no i to spowodowalo wkoncu zablokowanie ich i zawory uderzaly w tloki.wszystkie pogiete jak idzie zawory.tloki juz rowno nie ida,jeden z nich ma zgiety korbowod.silnik nadaje sie generalnie na zlom.da sie go naprawic ale nie oplaca sie absolutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...