Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka od kontroli silnika


Gość krzysiek66

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek66

Witam!

Jestem posiadaczem primery p11 1.8 16V.z gazem z 2001r. Mam problem z kontrolka od kontroli silnika bylem na sprawdzeniu błędu i wyskakuje uboga mieszanka paliwowa. no i tak już 2 razy i nie wiem czy to z powodu sondy czy ciągle za słaba mieszanka tylko że gaz tankuje tylko na orlenie. proszę o pomoc.. z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to na gazie wyskakuje, to może trzeba podregulować instalację, a jak na PB to pewnie sonda się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał przepływomierz.

Miałem to ostatnio w Micrze.

Na początek pomierzyłbym napięcia na przepływce na jałowym i przy dodaniu gazu.

Czy samochód ma problem z wchodzeniem na obroty, tzn. czy tak jakby odcina paliwo jak mu się przyciśnie?

Można spróbować przeczyścić metalową płytkę przepływonmierza. U mnie pomogło co nie znaczy że jest to regułą.

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Od jakiegoś czasu mam checka jest on spowodowany katalizatorem tak pokazał komputer. Dorobiłem tulejkę żeby przeprowadzić akcję ale sezon urlopowy i tulejka leży w schowki dwa miesiące.

W międzyczasie wymieniłem sondę pierwszą bo spalanie lpg po mieście wychodziło 17 litrów teraz jest na poziomie 13 - 14.

Dzisiaj rano skończył się gaz a że udało mi się zakupić 50 litrów paliwa w bardzo dobrej cenie to mówię a co tam i pojeździłem dzisiaj na benzynie i check'a nie ma nie zaświeca się. Przyznam że troszkę zgłupiałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym masz problem???? czyli jest gittt ;) mam już LC01 do badania AFR-a ;) jak się ustawimy to zobaczymy co i jak na LPG biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Skoro mówisz że tak ma być to tak ma być.

Jak tak mówisz to tak jest :shifty:

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...