Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 1.6 Pedał sprzęgła wpadł w podłogę


Gość skitek2504

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skitek2504

Witam, w mojej primerce sprzęgło chodziło strasznie ciężko i pedał miał sporo luzu, pewnego dnia zaczeło chodzić lżej w końcu pedał przykleił się do podłogi i musiałem go odciągać nogą, ale sprzęgło dalej działało, przejechałem jeszcze kilometr i już nie mogłem zmienić biegu. Teraz jeśli wrzucę jedynkę i wbiję pedał w podłogę to normalnie odpali i jedzie, ale nie ma opcji dalej zmienić biegu. Jeśli ktoś wie co to może być, będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skitek2504

Łożysko wyciskowe sprzęgła do wymiany.

Czyli trzeba zdemontować skrzynie tak ?

 

Linka ma luz??? bo nie powinna mieć, miałem u siebie podobny problem i to była linka wyciągnięta ze ściany grodziowej

No właśnie linka ma luz, schodzi normalnie z tej łapy co wystaje ze skrzyni i jak ruszam linką to chodzi razem z pedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz zdjąć skrzynię, żeby wymienić sprzęgło. Możliwe też, że linka pękła i stąd ten luz. Najprawdopodobniej jeszcze się trzyma na kilku drutach, lecz nie zmienia to faktu, iż sprzęgło nadaje się do wymiany. Dodam, że podciągnięcie linki może Ci pomóc na krótki czas - o ile całkiem nie pęknie. Podobne przygody miałem z moją W10, lecz ona dawno poszła na żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...