Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A33] Problem ze startem silnika (video)


Gość addicted

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy panowie. Jestem teraz w Hiszpanii i nie moge zapalic mojej MAXI.

 

A33 2001 V6 2.0

 

To znaczy udalo mi sie ja zapalic raz dziennie i wtedy silnik pracuje prawidlowa, zadnego "check engine" czy innych kontrolek.

Jak zgasze to przy probie zapalenia jest tylko odglos jak kiedy probuje sie zapalic bez imobilajzer jesli wiece co mam na mysli.

 

Zalaczam wideo: http://www.youtube.com/watch?v=PX4WsfOy0LQ

 

Nie mam pojecia co to moze byc :( a moj hiszpanski nie pozwala mi na swobadna rozowe z mechanikiem. Jesli macie jakies pomysly pomozcie, naucze sie wtedy opisac mu co to moze byc po hiszpansku heheheh

 

Dzieki za pomoc :beer:

 

Jakiekolwiek sugestie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manualna, kierownica po prawej.

 

z tego co wyczytalem to jest rozrusznik. wymontowaleg go dzis i podpialem zeby sprawdzic, ta podluzna zebatka przesuwa sie tylko w przod ale nie wiruje.

 

widzialem na youtubie filmik i wedlug niego powinna wirowac, czy mozecie potwierdzic, ze to rozrusznik jest skopany.... aha otworzylem go i w srodku jest mnostwo pylu z magnesow (szczotek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jest tak jak napisalem, wysunalem starter, podpialem ponownie kalbe i jak przekrecam kluczyk to wyskakuje ta zembatka pod dziwnym katem i sie nie kreci. powiem szczeze ze nie wiem jak to jeszcze sprawdzic, na youtubie widzialem ze powina zapierdzielac ale tak nie jest. czy to znaczy ze to nie wina startera???? jestem teraz skolowany, bo nie wiem czy zamawiac.

 

================================================================================================================================================

 

NAPRAWIONE ^_^ to byl rozrusznik. jestem dumny bo sam wymienilem :) dziekuje wszystkim za wskazowki :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam - podłączam się do tematu - właśnie wróciłem z 3 miesięcznego wyjazdu. Moj Maxiu został sam i stał sobie niestety pod gołym niebem, kiedy wróciłem podładowałem aku (jeszcze sobie alarm mrugał itp) i po ponownym podłączneiu do autka - próbuje odpalić - objawy mam dokładnie takie same jak opisał kolega u góry (Maxiu to A33  rocznik 2001 V6 3l automat). Autko stało na P, bez ręcznego- teraz zauważyłem, że nie mogę go też ruszyć z miejsca na N :( pchając itp. Słyszałem, że mogł mi się zwiesić bendix i że pomaga pchnięcie autka metr na N - przełączenie na P i powinno odskoczyć. Czy to może być to, czy tylko rozrusznik wchodzi w rachubę?? Czy też może przyczyna być gdzieś indziej??

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...