Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Katalizatory QR20DE


Gość Navi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

spoko tamto czytałem, na 100% musze wymienić lub usunąć katalizator tylko żeby zamówić taki blok/wkład katalizatora musze znać wymiary puszki katalizatora w samochodzie a tego nie mam jak zmierzyć. Także będę wdzięczny za podanie wymiarów puszki średnica lub obwód i długość.

 

 

 

 

Nadal borykam się z problemem, najtaniej wspawanie wkładu katalizatora prawdopodobnie wymiarów 120 średnica na 80 długość metalowego to koszt 800 zł.

 

Więc pytanie moje czy ktoś w benzynie bez gazu wycinał ten i katalizator, czy może tylko wydłubywał ceramikę i czy wtedy autko przejdzie przegląd

Proszę o uwagi i sugestie.

drążę cały czas temat ale pojawiło się pytanie

 

czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi

czy kolektor wydechowy w x-ksie t30 2.0 benzyna jest żeliwny???

Półtora roku temu gdy miałem przebojez  gazem lpg w  x-trail ,jak na złość nie koniecznie mówie i twierdze że to wina instalacji ,siedały mi takie części jak sondy lambda ,no i między innym katalizator wywalał bład ten co w/w .Po zdjęciu tego katalizatora okazało sie że jest rozdybany.Obudowe zostawiłem a mechanik dał to odpowiednim kolesiom i zrobili  mi zwykła nierdzewkę w srodku grodzie z nawierconymi otworami wstawil to  zamiast katalizatora oczywiście wcześniej wyczysciłem cale wnętrze katalizatora, kupiłem emulator sondy lambda za 30 zl kątowy i jeżdzę 1,5 roku ani razu nie zaplił mi sie bład pali  tak samo jak palił nie ma  żadnego metalicznego dżwięku przeliczając może zrobiłem ponad 10 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra czy ktoś robił taką operację wywalenia katalizatora i wspawania rurki czy wspawania nowego bloku katalizatora przykolektorowego gdzieś w Warszawie lub okolicach, Proszę bardzo adres jakiegoś warsztatu najlepiej okolice Tarchomina :)


dobra czy ktoś robił taką operację wywalenia katalizatora i wspawania rurki czy wspawania nowego bloku katalizatora przykolektorowego gdzieś w Warszawie lub okolicach, Proszę bardzo adres jakiegoś warsztatu najlepiej okolice Tarchomina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem katalizator z kolektorem do regeneracji do zgierza koszt 520 zl z przesylka gwarancja 12m-cy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem katalizator z kolektorem do regeneracji do zgierza koszt 520 zl z przesylka gwarancja 12m-cy .

mógłbyś podać namiary na ten Zgierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mógłbyś podać namiary na ten Zgierz?

proszę bardzo 427175560 wszystko trwało 3 dni wszystko pieknie ładnie, zrobili mi także (gratis)  gwint do sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo 427175560 wszystko trwało 3 dni wszystko pieknie ładnie, zrobili mi także (gratis)  gwint do sondy

Ok, dzięki za info, może kiedyś się przydać (oby nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wyskakujacyblad check engine, mimo kasowania, pojawial sie ponownie, dwie nowe sondy, emulator z allegro demontaż kolektora dolotowego, wywalenie ze środka kata, mozesz czyms ostrym puknac zeby wykruszyl sie i montaz ponowny (pustej puszki) emulator montujesz miedzy druga sonda lambda a kolektorem czyli za katalizatorem nizej ta sonda. Blad po skasowaniu nie pojawia sie. 

 

Wiecej problemu mozesz miec z odkreceniem kolektora od bloku silnika i od wydechu na dole bo sruby moga byc ostro zapieczone i stare. 

 

Robisz to na wlasna odpowiedzialnosc, na youtube jest masa rosyjskich filmikow.

Edytowane przez Dkwasniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...