Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 1.6 klimatyzacja - czy komuś dobrze działa? ;)


Gość kkkamil

Rekomendowane odpowiedzi

witam, naczytałem się tu bardzo dużo na temat klimatyzacji, każdy wpis dotyczył tego że komuś klima powoduje problemy z mocą silnika itp.

 

w związku z tym mam pytanie czy jest ktoś z Was kto ma silnik 1,6 najlepiej na LPG i działająca klima nie powoduje skutków ubocznych? mam na myśli brak albo prawie niezauważalny spadek mocy, nie gaśnięcie silnika itp. czy komuś klima działa tak jak powinna?

 

mi gaśnie silnik, a nawet jak już uda mu się nie zgasnąć to chociażby ruszanie z miejsca i rozpędzanie mojego kombiaka przypomina rozpędzanie się maluchem... rożnica w przyspieszeniu z klimą i bez klimy to przepaść...

 

oczekuję na info czy to normalne jest? czy też jest to oznaka że coś jest nie tak. hamowni nie mam, ale w razie potrzeby mogę zmierzyć przyspeszenie 0-100, albo w jakimś innym zakresie żeby mieć skalę porównawczą.

 

pozdrawiam. Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11, 1.6 bez lpg, klima manualna, jak załącza się sprężarka to jest niewielki wzrost obrotów na biegu jałowym, spadek mocy praktycznie niezauważalny, auto jest zdecydowanie bardziej ociężałe przy komplecie pasażerów bez klimy, niż przy włączonej klimie i jednej-dwóch osobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.6, 102KM z gazem (nie sekwencja) powiem ci tak jak jeżdziłem z klimą to rzeczywiście czułem spadek mocy było czuć pod pedałem że nie ma takiego przyspieszenia jak normalnie teraz nie używam klimy bo muszę wymienić chłodnice i trzeba by było odgrzybić, a co do obrotów kiedy załącza sie klima obroty sa w granicach 1000- 1100 sprężarka klimy nie chodzi cały czas załącza sie i wyłącza co chwile po wyłączeniu obroty spadają do 800 i z powrotem na 1100 i tak cały czas.Gość od klimatyzacji powiedział mi kiedyś że najlepiej załączać klimę przy niższych obrotach silnika(lepiej dla sprężarki). Według mnie klimę w 1.6 najlepiej używać na trasie przy stałej prędkości do wyprzedzania klima raczej sie nie nadaje. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w mojej primerce 1,6-zagazowana, rocznik 98 klima chodzi bardzo dobrze nie ma żadnych spadków mocy, samochód chodzi tak samo z włączoną jak i wyłączoną, jedynie po włączeniu klimy na chwile skaczą obroty ale zaraz wracają do normy i nie skaczą co chwile jak pisał kolega powyżej i powiem szczerze że nie widze różnicy przy wyprzedzaniu z włączoną klimą czy bez niej, moja primerka w obydwu przypadkach jest takim samym mułem.

 

Pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...