Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Pojemność zbiornika paliwa


s2of3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno kupiłem Primerę P11.144 1.8l 114KM 2001r. i nie mogłem się do niczego w niej przyczepić, aż do momentu, gdy dowiedziałem się, że bak paliwa w tym autku ma 60l.

 

Cały pic polega na tym, że podczas 2 tankowań ''pod korek'', przy świecącej się rezerwie, do baku za każdym razem weszło tylko ~31l PB. Wskaźnik poziomu zachowuje się całkowicie naturalnie tzn. po zatankowaniu pokazuje max. poziom, po przejechaniu ~400km w obu przypadkach pokazał ~1/4 baku, wskazówka nie skacze i nie szaleje, a "żebraczek" włącza się dopiero, jak wskazówka jest na samym dole. Dzisiaj wg. service manuala zrobiłem diagnostykę licznika i nie pokazało żadnego błędu.

 

Auto było sprowadzone z Niemiec... Czy to możliwe żeby miało bak 40l (30l+10l rezerwy)? Jest w ogóle możliwe podmienienie baku np. po jakimś dzwonie żeby wszystko ze sobą współgrało? Da się to jakoś sprawdzić bez kanału?

 

Znalazłem kilka tematów zbliżonych treścią do mojego za pomocą ''szukajki'' ale w każdym opisywane są zauważalnie dziwne zachowania wskaźnika poziomu paliwa, dlatego postanowiłem otworzyć nowy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to zbiornik ma 60 l. Osobiście raz udało się mi zatankować 50 l po przejechaniu jakichś 30-40 km ze świecącą się rezerwą i wskazówką wskazującą tzw. "zero" bądź też "null"... Z reguły jak już mi się zaświeca rezerwa, to wchodzi jakieś 45-47 litrów. Wniosek z tego taki, że "ten typ tak ma" - tym bardziej że gdzieś na forum czytałem, że nieprecyzyjny wskaźnik paliwa jest dość popularny. Ewentualnie możesz mieć jakiś problem z odpowietrzaniem;

Ogólnie poszukaj głębiej na forum, bo gdzieś już o wskaźnikach paliwa było... o tu na przykład:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/71969-p11-20td-wskaznik-paliwa-glupieje/page__p__769975__hl__wska%BCnik__fromsearch__1#entry769975

Pozdrawiam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, czyli do poprawy połączenia licznika.

Wyjmij licznik, przeczyść kostkę licznika, jak nie pomoże, to przelutować gniazdo w liczniku - osobny wątek.

 

Efekt ten spowodowany jest problemem z połączeniem pomiędzy licznikiem a czujnikiem w baku. A że opowiedziany za pomiar jest procesor w liczniku. to test licznika przechodzi poprawnie.

Tu masz jak to zrobić i temat do zamknięcia:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/48598-p11144w11144-wskaznik-paliwa/page__st__20__p__687712__hl__+wskazania%20+paliwa__fromsearch__1#entry687712

 

A jak nie wierzysz, to weź sobie karnister 10l, zatankuj autko do pełna, i zobaczysz że przejedziesz z 600km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za szybką i rzetelną informację :)

 

Muszę ten problem rozwiązać jak najszybciej, bo irytuje mnie świecąca się tak często rezerwa :angry: Macie tu (na forum) może manuala jak wyjąć licznik z deski? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...