Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11 kombi] Tylna wycieraczka


Gość olo.w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

mam problem z tylną wycieraczką w P11 kombi. Jakieś 2 tygodnie temu wycieraczka zaczęła się dziwnie zachowywać. Jednego dnia działała a następnego nie. i tak kilka dni w kratkę. Teraz już od tygodnia nie działa wcale. sprawdziłem miernikiem na wtyczce w tylnej klapie i jest tam stały prąd 12V niezależnie czy wycieraczka jest włączona czy nie. Jednak do wycieraczki dochodzą 3 przewody: masa, 12V i ten trzeci. Nie ma w nim prądu niezależnie czy wycieraczkę mam włączoną czy nie. Zakładam że to przewód od jakiegoś sygnału sterującego. Czy ktoś mądrzejszy ode mnie mógłby mi opisać jak to wszystko powinno działać i od czego zacząć aby naprawić wycieraczkę.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obswaiał i sprawdził kable co idą do klapy.

W naszym komi lubiA sie naderwać.

Ja sam miałem co rok przerywana prace wycieraczki.

Ostatnio pracowała na trzy jak wracała do pozycji wyjściowej.

W sumie nie miałem oświetlenia tablicy rej.

Polutowłem kabelki i i spradziłem cy jakiś nie jest w koszulce uszkodzony.

I po lutowaniu wszystkich kabli tylnia wycieraczka pracowała na raz tzn właczajac ja przesuneła sie na przeciwna stronei wróciła do miejsca startu.

 

Może masz kabelki uszkodzone.Chyba że przekaznik może padł.

Poczytaj troche to może coś znajdziesz napewno temat był podobny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, sprawdzę kabelki.. rozumiem że chodzi o te co są w tej gumowej, przegubowej osłonie. Czytałem że takie rzeczy dzieją się w Micrach...

Podobne tematy były faktycznie czytałem wczoraj 2h zanim napisałem posta, ale nikt nie opisywał dokładnie mojego przypadku.

Jak znajdę co jest nie tak to opiszę... może się jeszcze komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz też tam podobne styki przy silniku jak i w przedniej i mogły się zapeprać w smarach. Podłącz sam mechanizm pod jakiś akumulator i zobacz czy ruszy, posłuchaj też czy nie chodzi sam silniczek a ramie nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek sam nie chodzi i raczej nie jest to kwestia zapaprania smarami bo przez pewien czas było tak że raz chodziła a raz nie, ale jak chodziła to bez żadnych problemów (oporów). Chętnie bym przeczytał jakąś wypowiedź kogoś, kto kuma po co są 3 kable do wycieraczki, bo 12V jest na stałe w jednym przewodzie a mimo to wycieraczka nie działa i to mi nasuwa jedyne rozwiązanie - ten trzeci przewód to sterowanie.. ale czy tak jest na prawdę i jak to powinno działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrajnych powinno też być 12v i co kilka sekund jest na krótko odcinane przy włączonej (ale wydaje mi się że na wyłączonej w samej kostce także masy brak na środkowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a mi też niedziała sprawdze przewody

 

no tak chciałem sie zabrać za wycieraczke ale jak sie do niej dostać tzn zdemontować tapicerke od bagażnika na tylniej klapie bo mam kombi i zabardzo niechce poniszczyć jakieś wskazówki ktoś by miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otwierasz klapę to po lewej stronie jest wężyk z przewodami .Może ściągnij tą gumę z blachy od strony kabiny i klapy i zobacz czy są kabelki całe .Może pociągnij i bedą luzne to wiadomo kolorami je polutuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja elektryczna lamp i silniczka wycieraczek idzie w lewej osłonie gumowej . Przewody właśnie w tym miejscu lubią się uszkodzić więc trzeba zwrócić uwagę . Sprawdź czy dochodzi prąd na kostkę od silniczka wycieraczek , jak jest i bezpiecznik jest ok to szukaj odpowiedniego przewodu odpowiedniego w tym łączniku gumowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi też niedziała sprawdze przewody

 

no tak chciałem sie zabrać za wycieraczke ale jak sie do niej dostać tzn zdemontować tapicerke od bagażnika na tylniej klapie bo mam kombi i zabardzo niechce poniszczyć jakieś wskazówki ktoś by miał?

Musisz odkręcić uchwyt od zamykania, potem masz dwie zaślepki (bliżej szyby) i tam są śrubki a potem energicznie pociągnąć za bok i pięknie schodzi całość

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki za podpowiedzi będe działał zobaczymy co wyjdzie

 

no faktycznie wiązka kabli jakby taka poprzecierana w niektórych miejscach już bez izolacji sporo tam tych kabli ale poprubuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...