Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej do skrzyni


Gość marekdaniel85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekdaniel85

Mam swoją primere od 4 lat i nie wymieniałem jeszcze oleju w skrzyni. Skrzynia pracuje bez zarzutu. Czy wymieniać olej i na jaki? Silnik 1.6 wersja niemiecka 90 koni. Znalazłem na forum że polecany jest 75w/90 gl4 tylko nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem olej w swojej primerce z trzy lata temu, chyba takiej specyfikacji co masz napisane wszystko jest ok aż do dziś, ale na początku po wymianie to była zima po odpaleniu auta biegi ciężko chodziły jak się olej rozgrzał to było ok, pewnie bylo tak bo był świeży olej teraz jest już normalnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja wymieniałem w kwietniu tego roku wlewałem VALVOLINE 75W90 gl5 jak do tej pory wszystko ok biegi gładko wchodzą skrzynia cichutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem właścicielem Primery P11 2.0 benz. od 2004 roku tj. od 160 tyś km. i ja przy 190 tyś dokonałem wymiany oleju w skrzyni na Valvoline GL-4 (jakość wg. API), 80W90 (lepkość wg SAE)- zalecany przez Haynes'a. Jaki był wcześniej i kiedy wymieniany nie mam pojęcia. Następnej wymiany dokonałem przy 252 tyś. km, także na olej w/w. (Pojemność instrukcyjna dla motoru 2.0-3,6 litra, dla motoru 1.6-2,9 litra). Aktualny przebieg 263 tyś. i stan przekładni bez uwag i wycieków. Prawdą jest, iż zimą po odpaleniu zanim olej się nie zagrzeje, biegi wchodzą trochę ciężej, ponoć takie już są uroki tych skrzyń-współpraca z kierowcą nie należy do idealnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...