Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] Aparat zapłonowy


Gość pietriksan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pietriksan

Posiadam primerke p11 1,6 16V 97r.. Ostatnio padł mi aparat zapłonowy Lucas 2210082J03. Chciałbym wiedzieć czy można zamontować innej firmy i z innego modelu. W warsztacie twierdzą, że nie, że tylko z Lucasem będzie współpracował komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci sie stało z aparatem ? Iskry brak ? to padł ci moduł zapłonu http://allegro.pl/modul-zaplonu-nissan-primera-micra-almera-i1949149850.html , tu masz firmę która naprawia http://www.cylex.pl/firmy/yakuza-s-c--10356391.html sam naprawiałem 300 zł z przesyłką i gwarancja na 2 lata i masz pewność że ci nie padnie znów (ja wysłałem cały aparat i wszystko sprawdzili jak się zdecydujesz to zadzwoń do nich i się spytaj co i jak) a z używką to nie wiadomo. Mój model aparatu to Lucas 22100-82J02 ale chyba są takie same sprawdź na allegro. Jak ja szukałem aparatu to za używkę chcieli 450 zł na allegro a tu masz 300 i pewność że ci znów nie padnie. A aparaty w silnikach 1.6 z wtryskiem miały to do siebie że po jakimś czasie się psuły (chodzi o moduł zapłonu ). Mam nadzieje że trochę pomogłem.

Edytowane przez wojt_mk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci sie stało z aparatem ? Iskry brak ? to padł ci moduł zapłonu http://allegro.pl/mo...1949149850.html , tu masz firmę która naprawia http://www.cylex.pl/...--10356391.html sam naprawiałem 300 zł z przesyłką i gwarancja na 2 lata i masz pewność że ci nie padnie znów (ja wysłałem cały aparat i wszystko sprawdzili jak się zdecydujesz to zadzwoń do nich i się spytaj co i jak) a z używką to nie wiadomo. Mój model aparatu to Lucas 22100-82J02 ale chyba są takie same sprawdź na allegro. Jak ja szukałem aparatu to za używkę chcieli 450 zł na allegro a tu masz 300 i pewność że ci znów nie padnie. A aparaty w silnikach 1.6 z wtryskiem miały to do siebie że po jakimś czasie się psuły (chodzi o moduł zapłonu ). Mam nadzieje że trochę pomogłem.

Witam - Miałem ten sam problem ,brak iskry P11 1,6 16V 97r - wysłałem do gościa z okolic Zamościa i za 160zł zrobił i śmiga ,padł moduł.Moje gg 5244288.Mam gdzieś adres,jak ktoś bedzie chciał to poszukam.Może się komuś przyda. Pozdrówko Edytowane przez rynio66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekjzg

mam ten sam problem w tym samym aparacie lucasa. Znajomy mechanik wstawił mi moduł od almery ale czasem auto gaśnie i przerywa więc coś jest nie tak. Czy jest możliwość dokupienia samego modułu? z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Ja szukałem i niestety nie znalazłem (hurtownie, sklepy, allegro), niektórzy chcą stary moduł a wysyłają zregenerowany, z używką to nie wiadomo ile pochodzi, mój zregenerowany odpukać chodzi już 5 mies i nic się narazie nie dzieje, zdecyduj sam, lub poszukaj ale nie wiem czy znjdziesz nowy przeważnie są cewki do silnika GA16DS, a modułu nigdzie nie znalazłem, a jeszcze jedno ponoć aparat od micry w środku jest taki sam niby wystarczy przełożyć "bebechy" ale ja nie próbowałem.

Edytowane przez wojt_mk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekjzg

dzięki za pomoc ale mój już został rozebrany przez mechanika a tam przyjmują tylko całe moduły. Tak jak pisałem ja mam od almery i coś jest nie tak więc nie kupie następnego bo szkoda kasy na kombinację. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Panowie pomóżcie bo już nie mam głowy auto potrzebne a od 2 dni stoi. Nie mialem iskry tak z dnia na dzień rani wsiadam i kaplica. czytając forum doszedłem że to modul dziś dostałem cudem aparat zaplonowy przełożyłem modul i iskra jest ale nadal NIE PALI tylko tak niby łapie, dławi się. Nie wiem co to może być.

 

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Panowie pomóżcie bo już nie mam głowy auto potrzebne a od 2 dni stoi. Nie mialem iskry tak z dnia na dzień rani wsiadam i kaplica. czytając forum doszedłem że to modul dziś dostałem cudem aparat zaplonowy przełożyłem modul i iskra jest ale nadal NIE PALI tylko tak niby łapie, dławi się. Nie wiem co to może być.

 

Pomóżcie

 

Po przekładce modułu dobrze ustaw kąt wyprzedzenia zapłonu najlepiej przykręć aparat w tym samym miejscu. Zapłon możesz także lekko przyśpieszyć przekręcając aparat w prawo. ( do przodu w stronę kabiny). Jeszcze kondensator sprawdź, zrób zworę na krótko i go obejdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

sprawa się wyjaśnila. W aparacie zapłonowym źle założyłem tą cienką okrągłą blaszkę po prostu odwrotnie. niby głupota ale sam bym do tego nie doszedł pomógł mechanik. pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Za moduł zapłonowy w aparacie 22100-82J02 można podstawić moduł z dużo tańszego D4T91-01 zdaje się właśnie od Almery N14. Wygrzebałem go w Słomczynie za 50,00 w jakiejś skrzynce.

Wszystko inne nie pasuje (cewka itp), ale sam moduł jest identyczny. Sugerowałem się ilością pinów w module i trafiłem.

U mnie śmiga już ze 2 lata i nie ma żadnych problemów jak u kolegi tomekjzg. Może kolega miał jeszcze jakiś inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...