Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy ten objaw to koniec sprzegła czy cos w mechanizmie zmiany biegów


Gość michal17781

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal17781

Witam,

 

Od kilku dni mam taki objaw ze jak zmieniam bieg włączam 1 lub wsteczny, lub zmieniam z 1na 2 to bieg ten nie zmienia się tak gładko. Czyje pewien opór. Zastanawiam się czy jest objaw kończącego się sprzęgła czy coś jest już wyrobione w mechanizmie zmiany biegów. Sprawdzałem już olej w skrzyni jest OK. Płyn do sprzęgła jest OK. Co według Was możne tu szwankować.

Mam już przebieg 170 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest cały czas czy tylko jak auto jest zimne ??

czy jakieś zgrzyty słychać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal17781

Czy jest zimne (po nocy) czy po przejechaniu kilkunastu km zawsze jest tak samo. zgrzytów na szczęście nie słychać, ale jak zmieniam bieg czuje na lewarku ze nie zazębia się tak płynnie,czy gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprzęgło łapie w miarę wysoko, a nie przy samej podłodze to sprzęgło pewnie ok.

a jak z luzami na lewarku, duże są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal17781

nie ma luzów na lewarku. zastanawia mnie jeszcze czy jakaś poduszka nie jest uszkodzona (pod silnikiem czy przy skrzyni).

Czasami słychać jakieś stuki (przyspieszenie na wysokim biegu np.z 50km/h na 5 biegu). Wtedy drgania silnika wzrastają i pojawia się jakiś stuk. Tylko ile tych poduszek tam jest?? i Gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduchy silnika i skrzyni może któraś jest zarwana i mogą być takie objawy. Po sprawdzeniu napisz to pomyślimy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość michal17781

Własneie myślę o tych poduszkach. Tylko muszę podjechac na jakiś kanał.

 

Własneie myślę o tych poduszkach. Tylko muszę podjechac na jakiś kanał.

 

Przeglądałem poduszki. Sa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...