Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.114] wysokie spalanie w 1.8


Gość bartlomiej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartlomiej

Cześć,

 

Borykam się z wysokim spalaniem w silniku 1.8 mianowicie przy spokojnej jeździe (miejska + półmiejska) odnotowałem spalanie większe niż 10 litrów czyli na pełnym baku przejeżdżam około 510 km. W ubiegłym roku robiłem koło 600km tej samej jazdy.

jakiś czas temu mechanik powiedział po podłączeniu do kompa że sonda pada ale jeszcze nie ma tragedii bo nie odczuwałem tego po kieszeni i że przydało by się przepływomierz przeczyścić. Do kompletu zapala mi się co jakiś czas check i sam gaśnie po paru kilometrach a na rozgrzanym silniku jak śmiało zachamuje to obroty potrafią spaść do 500 i telepie całym wechikułem jakby miał zaraz zgasnąć, nie wiem czy te wszystkie symptomy są powiązane ale wolałbym tu się poradzić zanim wywale 250 na komputerze.

Poczytałem trochę na forum ale wciąż nie do końca wiem który element to konkretnie przepływomierz i jak to czyścić, bo czyszczenie to najtańsza sprawa a dopiero później testować z lambdą.

 

P.S.

jaką sondę proponujecie ? uniwersalną? czy nie?

Edytowane przez bartlomij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używaną to masz u siebie w samochodzie i skutki widzisz, uniwersalna hmm niektórzy nie narzekają ale jak coś jest uniwersalne do wszystkiego to jest do niczego, ja jestem zwolennikiem dedykowanych, np. DENSO, co prawda droższe ale .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartlomiej

używaną to masz u siebie w samochodzie i skutki widzisz, uniwersalna hmm niektórzy nie narzekają ale jak coś jest uniwersalne do wszystkiego to jest do niczego, ja jestem zwolennikiem dedykowanych, np. DENSO, co prawda droższe ale .......

czyli coś takiego

http://allegro.pl/8384-sonda-lambda-nissan-almera-tino-primera-denso-i1949139249.html

 

w sumie niby droższe ale w czym może być lepsza od tej uniwersalnej?

a obroty mogą spadać też przez sondę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym może być lepsza od tej uniwersalnej?

 

 

jest dedykowana do silnika, to tak jak z oponami, są zimowe letnie i uniwersalne i jak ktoś zmienia zima-lato, to wie jaka jest różnica w odniesieniu do uniwersalnych (całorocznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz się jakie spalanie powinno być w silniku 1.8?

 

U mnie średnie spalanie wynosi 7.5 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

 

Kup dedykowaną DENSO. Na allegro jest gość ze śląska on ma duży wybór i potrafi doradzić. A przy dzisiejszych cenach paliwa oraz przy montażu różnica w cenie między uniwersalną a dedykowaną się zwróci. Uniwersalną przeważnie musisz lutować a dedykowaną wkręcasz i podpinasz i gra.

Edytowane przez Mati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! a czy te malejące obroty podczas hamowania mogą być wywoływane wadliwą sondą?

Najprawdopodobniej brudnym przepływomierzem/przepustnicą... Wyczyścić, zrobić nauke wolnych obrotów i będzie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem uniwersalna i wszytko działa moim zdanie róznią sie tym ze trzeba samemu wtyczke zrobić do uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem uniwersalna i wszytko działa

 

przecież nikt nie napisał, że nie będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...