Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] alarm NATS !


Gość romcios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie też rocznik 97 i NATS,ale to chyba nie alarm,zamykam tylko drzwi centralny zamek i migają kierunki,pod machą nie posiadam żadnej syreny,próbowałem na wszystkie sposoby uruchomić alarm,bo myślałem że go posiadam,zamykałem przy otwartych drzwiach i tak dalej,ale nic nie wyje ani nie mruga,po prostu przy zamykaniu centralnego mrugają kierunki i auto jest zamknięte i tak to wygląda u mnie.

 

TAK MYŚLĘ

 

NATS nie jest alarmem tylko systemem zabezpieczającym, jedną z funkcji jest brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz po włamaniu, ale podobno nie we wszystkich modelach tak jest, także poszukiwanie syreny i podobnych funkcji jak w AA jest bezsensowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

NATS nie jest alarmem tylko systemem zabezpieczającym, jedną z funkcji jest brak możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz po włamaniu, ale podobno nie we wszystkich modelach tak jest, także poszukiwanie syreny i podobnych funkcji jak w AA jest bezsensowne ;)

 

 

A ten guziczek przy dzwigni hamulca ręcznego,do czego służy ? to ma jakiś związek z tym o czy tu piszemy ?to autko przekreślone ixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój przypadek to ja razem z nats-em mam alarm wiem to ponieważ czasem potrafił mi się włączyć alarm. a teraz tak jak pisałem jedyną reakcją na pilota jest mruganie kierunków, a zamiast tego zaakywowała się opcja antynapadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest podłączony pod NATS-a alarm czyli trzeba szukać w ustawieniach alarmu, tam zazwyczaj są opcje do zamykania drzwi nieodpalania auta po otwarcu jak za długo nie jest uruchamiane itp.

a jaki guziczek?? ja nic nie mam koło ręcznego ?? ale co model to inaczej ;)

 

NATS -> Nissan Anti-Theft System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie podobnej sprawie. niedawno kupiłem primerę z 98r i mam przy kluczykach pilot NATS czarny z jednym czerwonym przyciskiem, piloty wcale nie działają (tzn. dioda na pilocie się nie zapala i w aucie nic się nie dzieje)

auto otwieram i zamykam kluczykiem, centralny działa i wszystko git, tylko co będzie jak kiedyś będę zmieniał akumulatora w aucie? czy będzie działać normalnie, czyli tak jak teraz, czy wszystko się sypnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może problem w nadajniku, baterii, albo trzeba nauczyć pilota otwierać drzwi, gdzieś jest instrukcja jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

może jest podłączony pod NATS-a alarm czyli trzeba szukać w ustawieniach alarmu, tam zazwyczaj są opcje do zamykania drzwi nieodpalania auta po otwarcu jak za długo nie jest uruchamiane itp.

a jaki guziczek?? ja nic nie mam koło ręcznego ?? ale co model to inaczej ;)

 

NATS -> Nissan Anti-Theft System

 

 

 

 

A JAKI GUZICZEK ??? - ma to każda P11 przed liftem, ( przynajmniej moja ),jak będę w domu to zrobię fotkę dla jasności,taki guziczek,a raczej przełoncznik,takie narysowane autko przekreślone ( ixem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JAKI GUZICZEK ??? - ma to każda P11 przed liftem, ( przynajmniej moja ),jak będę w domu to zrobię fotkę dla jasności,taki guziczek,a raczej przełoncznik,takie narysowane autko przekreślone ( ixem )

 

ja mam p11.144 i tam nic nie ma ale nie twierdzę,że nie ma wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P11 z 98 roku i w tym miejscu nie ma żadnego przycisku, tylko zaślepki. Z tego co się orientuje to są miejsca przeznaczone na przyciski do podgrzewania foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

Wstawiam fotki jak obiecałem - przełącznik obok dzwigni hamulca ręcznego.

 

 

OBJAŚNIENIE - instrukcja nissan primera.

 

WYŁĄCZNIK CZUJNIKA ULTRADZWIĘKÓW - istnieje możliwość włączenia alarmu z wyłączeniem czujnika ultradzwięków reagującego na ruch wewnątrz pojazdu ( np: kiedy w samochodzie zostawiamy psa ).W tym celu należy: 1 - nacisnąć wyłącznik ultradzwięków,dioda kontrolna się zaświeci. 2 - nacisnąć w pilocie czerwony klawisz włączenia. SYSTEM ALARMOWY ZACZNIE DZIAŁAĆ Z ZACHOWANIEM WSZYSTKICH FUNKCJI OPRÓCZ REAKCJI NA RUCH WEWNĄTRZ POJAZDU.

Edytowane przez longer 81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam fotki jak obiecałem - przełącznik obok dzwigni hamulca ręcznego.

 

 

OBJAŚNIENIE - instrukcja nissan primera.

 

WYŁĄCZNIK CZUJNIKA ULTRADZWIĘKÓW - istnieje możliwość włączenia alarmu z wyłączeniem czujnika ultradzwięków reagującego na ruch wewnątrz pojazdu ( np: kiedy w samochodzie zostawiamy psa ).W tym celu należy: 1 - nacisnąć wyłącznik ultradzwięków,dioda kontrolna się zaświeci. 2 - nacisnąć w pilocie czerwony klawisz włączenia. SYSTEM ALARMOWY ZACZNIE DZIAŁAĆ Z ZACHOWANIEM WSZYSTKICH FUNKCJI OPRÓCZ REAKCJI NA RUCH WEWNĄTRZ POJAZDU.

 

jak jest napisane system alarmowy a nie NATS to są dwa różne systemy współpracujące razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zadam pytanie inaczej

Czy ktoś się orientuje czy opcje tego systemu NATS + Alarm da się przestawiać jakąś kombinacją guzików plus stacyjka (tak jak przy dostrajaniu pilotów) czy tylko i wyłącznie komputer czyli wizyta w jakimś serwisie. Jeśli wizyta w serwisie to czy ktoś się orientuje czy to tylko ASO czy jacyś szpece w Lublinie lub okolicy się na tym znają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

Uzupełniam swoje wcześniejsze wypowiedzi zabezpieczenie ( NATS ) z pilota zamykam auto i migają kierunki,jest ALARM,ponieważ zostawiłem dzisiaj na minutę dzieci w samochodzie i zamknąłem auto,dzieci uruchomiły ALARM,zaczęły migać kierunki i sygnał poprzez klakson auta.Przycisk obok dzwigni hamulca ręcznego wyłancza uruchomienie ALARMU,gdy zostaje ktoś w środku samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie czy ktoś wie może gdzie jest odbiornik alarmu tzn przy lewym słupku jest centralka alarmu wraz z centralnym zamkiem. Stąd moje stwierdzenie że jest gdzieś jakiś odbiornik gdyż jak odpiąłem alarm i centralkę to nadal auto reaguje na pilota tzn mruga kierunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A u mnie jest coś takiego dziwnego że mam ten cały NATS i zamyka wszystko z pilota i mruga tylko kierunkowskazami.. alarm niby jest bo jak kiedyś nie otworzyłem z pilota tylko wsadziłem kluczyk do drzwi i przekręciłem to wyła jak oszalała.. i nawet mam ten przycisk od wyłączania czujników w środku ale nigdzie nie mam właśnie tych czujników.. i jak ktoś siedzi w środku to alarm też się nie reaguje mimo że nie naciskam tego przycisku od czujników.. Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi z moim autem i w co we końcu jest wyposażony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam Wszystkich

Może troszkę odkopię temat, ale mam pytanie co do NATS i centralnego zamka.

Od niedawna posiadam Prinerkę z 96r. golaska i myślałem ja troszkę uzbroić.

Chce zamontować centralkę zamka na pilota i stąd moję pytanie: czy jest jakiś problem z podłączeniem sterownika a NATS?

A jeśli nie to po czym jest sterowany centralny (chodzi mi + czy -).

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez artiedd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...