Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Problem z rozruchem na zimnym silniku (video)


Gość limsko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano opadły mi ręce. Wczoraj miałem ustawiany kąt wtrysku a efekt jest widoczny na filmie :/

Filtr paliwa nowy, do paliwa dodany Castrol TDA i jest dopiero -2*C.

http://www.youtube.com/watch?v=X7nNPKU6XwM

 

Gaśnie Ci po odpaleniu? a jak byś pogrzał dłużej świece?

 

Ja dzisiaj przy -6*C odpalałem auto ponad 20 minut.... myślałem, że rozrusznik zajadę... w pracy w połowie dnia poszedłem go pogrzać, teraz mam nadzieje odpali za pierwszym razem, ale boje się że przez noc tak zmarznie że jutro nie dam rady do mechanika zajechać...

 

Aha, jeszcze dzisiaj byłem u Mechanika i stwierdził, że pierwsze co to sprawdzić kompresję, jak będzie ok to na bank regulacja konta bo jest opóźniony, ale nie gwarantuje oczekiwanych efektów.

Edytowane przez limsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało kilka godzin do odpalenia silnika...

na tel. mam -11*C... na komputerze -4*C, na termometrze elektronicznym -5*C

przy takiej temp. auto będzie odpalało znowu około 20 minut...

może jutro nagram filmik z całej procedury - o ile szlag mnie nie trafi.

 

50 minut zajęło mi odpalenie auta, już paliły sie kontrolki aku i oleju...

ale w końcu udało się. Pojechałem do mechanika, ma sprawdzić kompresję, chyba będzie musiał zrzucać pasek rozrządu,

no i spróbuje go wyregulować. Jutro do południa powinienem mieć jakieś wieści czy udało się rozwiązać problem i jaka przyczyna.

 

 

A więc chyba udało się rozwiązać proble, okaże się jak przyjdą większe mrozy no i po nocce, kąt był przestawiony o 4* , Mechanik nasztalował zostawił auto na 4 h żeby ochłonęło i po tym odpaliło od strzału. :-)

Edytowane przez limsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to git. jutro po nocce na mrozie daj znać jak zapali.

 

Dziś lekki problem z paleniem był - okazało się że 3 świece całkowicie się spaliły - jedna z nowych ocalała. Już nigdy nie kupie gówna, ale możliwe że przez to żyłowanie i grzanie po 15 razy się tak spaliły. Zostały mi trzy stare po wymianie więc założyliśmy i pali git. Jutro nagram filmik dla porównania.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_POQc-qgUt0

 

Została jedna świeca do wymiany i będzie ideał.

 

 

Mechanik:

Jacek Gabryelski

Wolności 438, Zabrze

501 444 033

Edytowane przez limsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...