Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Belka tylnego zawieszenia


zuh1305
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytania takie mam. Czy belka tylnego zawieszenia z primery p11 po liftingu będzie pasować do primery p11 przed liftem? I czy we wszystkich wersjach silnikowych były takie same belki?

Czy czujniki ABS były takie same we wszystkich wersjach silnikowych i przed liftem i po lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WE wszystkich wersjach silnikowych sa takie same. Czy bedzie pasowac ?. Powinna byc taka sama od roku producji pazdziernik 1996. Do pazdziernika 1996 jest inna .

Czujniki ABS sa takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam P11 z 1997 przed liftem to powinna pasować od P11 lifcie? A jak jest z wersjami nadwozia? Do HB będzie pasować od kombi albo sedana?

 

Pod bęben i podtaecze czujniki są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy uscilic. Ty masz po lifcie i chcesz zalozyc przed liftem. Tak?

 

Wobec tego musisz sprawdzic czy masz u siebie tarcze czy bebny. Podejrzwam ze u Ciebie beda tarcze. Teraz co jest w tej belce przed liftem. Jesli bebny to lipa .Po lifcie to beda tarcze 280mm bo kol 14 nie zalozysz. Jesli w belce przed liftem beda tarcze 257mm to bym zakladal . Czujniki te same. OD HB pasuje do sedana . Czy do kombi to nie wiem.

Jednak prosze skontaktowac sie z Piotrek_S . On dokladnie bedzie o tym wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche namieszałem. Mam przed liftem i mam tarcze. Wielkość tarcz jest mi nieznana. Ale mam koła 14cali. Więc powinny być tarcze 257mm tak?

Chce sprzeać auto i kupić mniejsze (pewnie nissana) więc nie chce się pakować w koszty. Szukałem troche i mam pare ofert gdzie w cenie jednego czujnika używanego moge kupić dwa czujniki z belką z tym że czujniki pozapiekane i ruszyć ich się nie da. Fakt jest dużo droższa przesyłka ale i tak opłąca się kupić cała belke. Jeżeli by się nie udało zdemontować czujników to bym zamontował całą belke i dlatego przydałoby się żeby pasowała. Warunki mam więc robote mam za darmo.Myśle że wobec potencjonalnego kupca nie jest to nie wporządku ponieważ w razie awarii czujnika będzie mógł go zdemontować rozwalając go. Lepsze takie rozwiązanie niż lutowanie zaśniedziałych kabli przy samym czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny czujnik ABS można kupić na allegro do 100 zł i nie wydaje mi się że wyjdzie taniej kupić całą belkę

U siebie w 30 min wymieniłem tylny czujnik ABS .

Czujniki przed i po lifcie są takie same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro najtaniej obecnie jest za 109zł sztuka.....ale rzeczywiście można za 100zł dorwać to jest jakieś 210zł z przesyłką za dwie sztuki. Ja znalazłem niedaleko siebie belke za 120zł z najprawdopodobniej dobrymi czujnikami ale zapieczonymi. Koleś ma sprawdzić czujniki i potwierdzić sprawność i dlatego to moje pytanie. Ale jak wiadomo może się okazać że czujniki są niesprawne. Za 200-220 z przesyłką moża kupić całą belke. Więc belke można kupić powiedzmy za 10 zł. Jak nie do primery to belka przyda mi się zrobienia przyczepki na łódke. Belki ogólnie nie chce wymieniać bo moja jest dobra a nie wiadomo co się kupi.

Na pytanie czy jest możliwość zakupu samych czujników przeważnie słysze odp: Czujników nie demontujemy ponieważ czesto ulegają uszkodzeniu.

 

 

Nawiasem mówiąc do p12 widziałem za 50zł sztuka

Edytowane przez zuh1305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kad masz pewnosc ze masz zepsute tylnie czujniki absu? Robiles diagnostyke czy cos, albo mierzyles ich opor? Glownie za nie dzialajacy abs w primerach odpowiadaja uszkodzone kable przy czujnikach przednich, powiedz dokladniej co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo początku jak kupilem primere to nie dziłałał ABS Czujniki były ale jeden z tylnych był odłączony. Kontrolka była spalona. W tamtym roku wymieniłem żarówke i chciałem podłączyć czujnik a okazało się że jeden z przewodów w kostce był oderwany i tak skracałem kabel aż "doszedłem" do samego czujnika kabel był prześniedziały. Czyszczenie przewodu nie pomagało gdyż się rozsypywał w palcach. Przy samym czujniku było troche lepiej ale czy raczej będzie ciężko przylutować. Potem zrobiłem diagnostyke i kontrolka wymigała mi że jest otwartu obwód otwarty tylnego lewego i tylnego prawego czujnika. Drugi tylny kabel od czujnika był w takim samym stanie jak pierwszy. Dla pewności sprawdziłem przednie czujniki to opór był około 1.6

A jeżeli mam niediałający ABS od 4 lat i nie wiem ile nie działał wcześniej. To czy wymiana czujników załatwi sprawe? Pompa może się jakoś zastać?

 

Chybaze macie jakiś patent na naprawe czujnika.... w sumieto chodzi o wymiane kabla z tym że kabel trzeba wymienić od cewki w czujniku więc raczej nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...