Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I elektryczne szyby i centralny zamek


zakula81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po Świętach...

Czasami zacinają mi się szyby elektryczne i nie działa centralny zamek. Znalazłem sterownik, który za to odpowiada (z przodu od strony pasażera przy prawej nodze w słupku) Jak wszystko dział to pyka w sterowniku, a jak nie to cisza. Czy jest to objaw właśnie śmierci sterownika? Jest jakiś patent na ominięcie go? Czy zaryzykować i kupić używkę? Może ktoś z Was miał podobną bolączkę.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o szyby to może rozbierz boczek drzwi i na krótko podłącz silniczek siłownika, jeśli będzie cięło to przesmaruj prowadnice, a co do centralnego zamka to bardzo możliwe, że końcówka bębenka wkładki zamka jest na wykończeniu (czyt. pęknięta) i podczas obrotu kluczyka w zamku nie do końca podnosi cięgno i dlatego może nie łapać. (u mnie końcówka bębenka wkładki pękła i kluczyk kręci się na okrągło i muszę otwierać samochód od strony pasażera). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o szyby to może rozbierz boczek drzwi i na krótko podłącz silniczek siłownika, jeśli będzie cięło to przesmaruj prowadnice, a co do centralnego zamka to bardzo możliwe, że końcówka bębenka wkładki zamka jest na wykończeniu (czyt. pęknięta) i podczas obrotu kluczyka w zamku nie do końca podnosi cięgno i dlatego może nie łapać. (u mnie końcówka bębenka wkładki pękła i kluczyk kręci się na okrągło i muszę otwierać samochód od strony pasażera). Pozdrawiam

 

nie działają wszystkie szyby (4szt) i nawet jak zamykam auto od środka przyciskiem. Jak działa to szyby wszystki smigają góra dół jak szalone. Zacina się poprostu sterownik od szyb i zamka (jeden odpowiedzialny za dwa układy). Tylko czy jest sposób na sztywne połączenie bo nie bardzo chce kupować używkę w stanie nieznanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo latem po wodowaniu ,rozbierz, wysusz ,przeczyść elektromagnesy, spróbuj czy działa BEZ WKŁADANIA w obudowę; u mnie tak było, a gdy złożyłem znowu nie działało -obudowa słupka naciskała na elektromagnes ; ostatecznie wyciągnąłem sterownik na zewnątrz słupka i umocowałem wyżej, gdzieś w okolicy silnika dmuchawy tylko tak żeby nie zawadzić go butem , u mnie nie działał jeszcze centralny z pilota a sterownik do tego jest w tym samym miejscu ale w LEWYM słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co do szyb rozbierz silniczki i wyczysć komutatory , ale zaznacz jak bedziesz sciągał stojan bo beda sie krecic w druga strone to czesta usterka .Według twojego opisy szukał bym raczej przełamanaych kabkli pomiedzy drzwiami a buda bo wyglada jak by nie dostawał napiecia bo to raczej zbiego okoliczności żeby szyby i central przestały działac weż miernik sprawdz napiecia w razie pytań pisz postaram się pomóc

 

 

pozdr.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co do szyb rozbierz silniczki i wyczysć komutatory , ale zaznacz jak bedziesz sciągał stojan bo beda sie krecic w druga strone to czesta usterka .Według twojego opisy szukał bym raczej przełamanaych kabkli pomiedzy drzwiami a buda bo wyglada jak by nie dostawał napiecia bo to raczej zbiego okoliczności żeby szyby i central przestały działac weż miernik sprawdz napiecia w razie pytań pisz postaram się pomóc

 

 

pozdr.

 

Daniel

 

Zauważyłem, że jak dłuższy czas nie l;atam po mokrym to jest ok. Jak tylko sie popaplam w błocie to są akcje. Tak jak mówisz gdzieś pewnie kabel jest goły i się chrzani przy wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

co do szyb rozbierz silniczki i wyczysć komutatory , ale zaznacz jak bedziesz sciągał stojan bo beda sie krecic w druga strone to czesta usterka .Według twojego opisy szukał bym raczej przełamanaych kabkli pomiedzy drzwiami a buda bo wyglada jak by nie dostawał napiecia bo to raczej zbiego okoliczności żeby szyby i central przestały działac weż miernik sprawdz napiecia w razie pytań pisz postaram się pomóc

 

 

pozdr.

 

Daniel

 

co do szyb rozbierz silniczki i wyczysć komutatory , ale zaznacz jak bedziesz sciągał stojan bo beda sie krecic w druga strone to czesta usterka .

 

WITAM nie podnosi szyby od strony kierowcy poz tym ok. jak ciskam w dół to słychać jakieś pykanie od strony pasażera ale do góry i nic .NT z24 1991 może jakaś podpowiedz ? pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, odświeżę trochę temat. Wymieniłem podświetlenie przełączników w środkowym tunelu od opuszczania/podnoszenia szyb i po złożeniu świeci ładnie za to szyby nie działają. Macie jakieś  propozycje co mogło się stać. Rozłożyłem i składałem na wyłączonym zasilaniu tak że zwarcia nie było. Mało tego przestał również działać centralny zamek, czyżby jednak bezpiecznik ( sprawdzę jutro bo trochę już ciemno),  mam nadzieje że to nie sterownik bo czyżby mogły mu zaszkodzić nowe żarówki :) 


No i na szczęście tylko bezpiecznik chociaż z drugiej strony trochę kosztowna bo zażyczyli sobie za niego 20zl.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 19 zeta za sam bezpiecznik, bez żadnej diagnozy sam znalazłem i sam wymieniłem. Z drugiej strony nie bardzo miałem czasu latać i szukać po innych sklepach taniej dlatego wziąłem. Później wieczorem sprawdzałem w necie i na alle... znalazłem używki po 5, więc nowe może i tyle kosztują. Jednak jak by na to nie patrzeć to sporo jak na bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się pod maską taki miej więcej 1cm/1cm a wysokość 3-4cm. Wygląda jak mini przekaźnik ale tak na prawdę w środku nic innego jak zwykły topikowy. Dziś znalazłem na alle.. coś takiego http://allegro.pl/bezpiecznik-samochodowy-japval-jcase-female-40a-l-i5566380499.htmli tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to takiego jeszcze nie widziałem, nietypowy pewnie stąd ta cena :)

Powiedz jeszcze w którym miejscu jest, to będzie dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowienie jego znajduje się obok filtra paliwa, skrzynka z bezpiecznikami wszystkie tego samego typu o różnych wartościach ''A''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odgrzeję trochę temat. Mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie tego bezpiecznika od szyb bo za nic nie mogę go namierzyć. U mnie w T1 nie ma żadnej skrzynki z bezpiecznikami pod maską. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...