Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana klaksonu


boren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w mojej p11 padł klakson. szukam jakiejś instrukcji jak to wymienić. czy ktoś może mi pomóc?

pozdrawiam

boren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć i zdemontować stary i w odwrotnej kolejności zamontować nowy . Max 5 min pracy z pomocą browarka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Z tego co pamiętam to tam są dwa (przynajmniej u mnie są dwa)

  • otwierasz maske
  • odpinasz zasilania
  • odkręcasz sruby mocujące
  • wyjmujesz klakson/klaksony
  • przykręcasz nowe klaksony czy tam klakson
  • podpinasz zasilanie
  • zamykasz maske
  • sprawdzasz czy działa

proste jak ten przysłowiowy drut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko spotykane aby padł klakson, przecież są 2 i oba padły? niewydaje mi się. Obok akumulatora w stronę silnika jest puszka z bezpiecznikami , wąska na ok 6cm długa na ok 15cm , na niej są napisy który od czego jest, bezpiecznik 10A HORN jest od klaksonu, sprawdź go, następnie po prawej stronie samochodu pod maską przed przednim prawym kielichem amortyzatora jest też puszka z przekaźnikami, otwórz ją i trzeci od tyłu samochodu po prawej stronie samochodu przekaźnik taki mniejszy od reszty czarny jest od klaksonu, po wciśnięciu kierownicy tak by zatrąbić przekaźnik powinien pukać, jeśli nie puka to masz odpowiedź, a jeśli puka to sprawdź na wciśniętym klaksonie czy prąd dochodzi to trąbików, to będziesz na 100% pewny. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł wcześniej zespuć się pierwszy i przez jakiś czas działał tylko jeden a potem padł drugi. Ale ja bym zrobił tak jak napisał kolega wyżej a jeżeli nie to to jeszcze można zobaczyć czy pod kierownicą wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi...popatrzę na to co pisaliście

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...