Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] benz 1.8 zapchany katalizator


michael-ptr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przed momentem oglądałem to autko:

http://otomoto.pl/nissan-primera-xenon-klima-130tys-km-C22364306.html

z zewnątrz wszystko ok, silnik pracuje równiutko i cicho.

W trakcie jazdy jednak w ogóle nie czuć mocy silnika, tzn do 60-80km/h przyspiesza powiedzmy normalnie, wyzej sa juz problemy.

 

Udało mi się go rozpedzic do ok 110-120 km/h, obroty 4,5k pedał w podłodze a auto praktycznie nie przyspiesza.

 

Wczesniej miało robiony rozrząd (wymiana wszystkich czesci z uszczelkami na oryginalne z serwisu, póżniej stało ponad pół roku), sprzedawca mówi że może być temu winny zapchany katalizator (miał to samo w almerze i jego wyjęcie podobno pomogło)

 

Pytanie - czy rzeczywiscie katalizator moze byc winny takiemu zamuleniu i czy mozna go poprostu wydlubac?

 

Czy auto bez katalizatora bedzie dzialalo normalnie, tzn czy nie bedzie cały czas wywalało błedów i czy przejdzie kolejne badania techniczne?

 

Proszę o odpowiedź czy warto pchać się w zakup takiego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zapchany katalizator powoduje spadek mocy silnika. Jesli tak twierdzi z e jest zapchany to niech opousci cene za katalizator.Katalizator troche kosztuje.

Druga sprawa . Za spadek mocy silnika i wedlug mnie to jest bardziej prawdopodobne jest odpowiedzialny w tym przypadku przeplywomierz. Na forum jest opisane jak go sprawdzic.

Poczytaj jeszcze forum . Jest tam tez opisane jak sprzwdzic zawor EGR . Tez odpowiada za moc silnika .

 

Oczywiscie bez katalizatora bedzie dzialac ale musisz w to miejsce wstawic strumienice .Na stacji jak zrobi analize spalin to wyjdzie

Sprawdz jak umiesz sonde lamda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kase znajdziesz coś w 100% sprawnego technicznie. ja za podobną primere kombi z lepszym wyposażeniem ale rocznika 2000 z gazem brc zarejestrowaną w Polsce zapłaciłem ponad pół roku temu o prawie 5k mniej...

 

Auto z aukcji ma miniimumm 300tys przelotu.. A za kwote z tego ogłoszenia powinieneś znaleźć P11.144 w IDEALNYM stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje

w sobote kupiłem inna super primerke w na prawde idealnym stanie

a i przebieg tego egzemplarza tez byl podejrzany biorac pod uwage stan tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jeronimosa

Też mam 1.8 kupiłem 8 miesięcy temu i miałem ten sam objaw po 2 miesiącu jazdy, wszystkiemu winny przepływomierz. Cena takiego przepływomierza to 200-650zł w zależności od miesiąca wyprodukowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...