Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] huczenie skyrzni biegów


miszka84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oddałem ostatnio auto do mechaników z drobnostką i przy odbiorze dowiedziałem się że podczas jazdy próbnej usłyszeli huczenie skrzyni biegów. Okazało się że musieli zlać 2 l płytu (czarny jak smoła) i dolać nowego. Dodatkowo powiedzieli że jedno z łożysk będzie do wymiany. Ja nigdy tego huczenia nie słyszałem do dziś jak mi powiedziano ze to to. Powiedzieli że na razie nie ma co się tym przejmować bo niekiedy można przejechać na tym 100 tys. km. Czy to prawda nie wiem - wiem jedno mam pecha do skrzyni biegów (w poprzednim nissanie 100NX miałem do wymiany 2 łożyska). Wymiana w primerce będize pewnie w granicy 1000-2000zł jak mniemam. Ogółnie huczenia nie wyczuwałem bo zawsze jeździłem z włączonym radiem. Dopiero przy wyłączonym można to wyczuć. Pytanie moje brzmi: czy można z tym żyć :) ? i czy jakoś można przedłużyć żywotność łożyska ?. Miesięcznie jeżdże około 1500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ona mnie nie drażni :) ... jedynie trochę się przeraziłem słysząc 'wyrok' :) i chciałem się zapytać czy długo jeszcze mi tak pociągnie i czy to prawda co mówili że mozna tyle jeszcze przejechać (czasem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wyje czy łożysko czy zębatki, jak łożysko to niedługo (a ile to nikt ci nie powie) jak zębatki to sporo bo mogą tylko huczeć z powodu tego iż sie troche spracowały na tym brudnym oleju i opiłkach w nim zawartych.

To moja opinia i ja bym jezdził aż sie zrobi głośniejsza, bo mozesz na tym przejezdzić sporo .A i dowiedz sie ile kosztuja używki , tak na wszelki wypadek i podjedz do drugiego mechanika czy potwierdzi objawy pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy które łożyska , niektóre kosztują za 1 łożysko 300zł. A skąd wiesz że po rozebraniu nie okaże się ze trzeba zapłacić dużo więcej niż 300 , a robotę trzeba zapłacić montaż i te sprawy . Na półośki może i tyle kosztują aie od biegów już sporoo więcej. Popytaj sie o ceny łożysk i decyduj . To od ciebie zależy . Aha takie łożyska przeważnie nie są znormalizowane także mogą kosztować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...