Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik paliwa Terrano II


Gość Rogal3655

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miał dziś nie miłą przygodę i stuknąłem przy cofaniu w inny samochód i od uderzenia wskazówka paliwa leży, od czego zacząć szukać przyczyny tej usterki od czujnika czy przy desce rozdzielczej ? Może ktoś miał podobną sytuację albo się po prostu zna i mi doradzi :) Z góry dziękuje za pomoc Terrano 93r. Aaa zapomniałem dodać ze uderzyłem lewą stronąa bak jest z prawej i nie uderzyłem mocno tylko zderzak wgiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam podobny problem kupilem moja 2 z1999 i wskaznik nie dziala, sprawdzalem kontrolke dziala po podlaczeniu baterii w zbiorniku tez wszystko wyglada ok. zwarlem trzy koncowki w kostce wskazowka ani drgnela czyzby kabel?


A moze to wina przekaznika ,czy ten uklad ma swoj przkaznik szukalem ale nic takiego nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też miałem przygody ze wskaznikiem poziomu paliwa, pokazywał że jest a już nie było i auto gasło. Szybko doszedłem co jest nie tak ( sprawdzałem kostkę lecz zwierałem tylko po dwa przewody w róznych kombinacjach nigdy trzy ) Pokazywało 1. pełen zbiornik wskazanie poziomu paliwa 2. pusty zbiornik wskazanie poziomu paliwa 3. zapalała się lub gasła kontrolka rezerwy. U mnie pomogła wymiana takiego małego czujnika w zbiorniku paliwa ( metalowy walec z trzema otworami i kabelkami przypomina baterie AAA lecz o połowę jest niższy ). Przypadkowo znalazłem na alledrogo kpl czujnik poziomu paliwa do PRIMERY z takim podobnym metalowym czujnikiem kosztował 20pln więc zakupiłem ( troche na ryzyk fizyk ) i działa już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdzalem w ten sam sposob i nic . sprawdzilem napiecie w kablach i wyglada na to ze jest z warcie albo  przerwanie bo jest bardzo male napiecie nie ma nawet volta na zadnym kablu . Zastanawiam sie czy nie pociagnac calkiem nowej nitki bylo by najprosciej odcinajac stare.       :nissan:


Jakie dokladnie powinno byc napiecie na tych 3 przewodach czy zasilajacy powinien miec 12v??????? pytam bo jak podlacze pod 12 a byc takie nie powinno to moze byc niespodzianka w koncu to benzyna


Po 

 

Sprawdzalem w ten sam sposob i nic . sprawdzilem napiecie w kablach i wyglada na to ze jest z warcie albo  przerwanie bo jest bardzo male napiecie nie ma nawet volta na zadnym kablu . Zastanawiam sie czy nie pociagnac calkiem nowej nitki bylo by najprosciej odcinajac stare.       :nissan:


Jakie dokladnie powinno byc napiecie na tych 3 przewodach czy zasilajacy powinien miec 12v??????? pytam bo jak podlacze pod 12 a byc takie nie powinno to moze byc niespodzianka w koncu to benzyna

Po dokladnym sprawdzeniu kabli zlokalizowalem problem , wiec u mnie przerwane byly kable w tej kostce tuz nad koncowka wydechu , nie jest to dobre miejsce na tego typu element jest ona przegrzana nie ma mowy o jej rozlaczeniu . Odciecie kabli od kostki i podlaczenie na nowo zalatwilo sprawe.    :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...