Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zablokowana stacyjka P11.144


Gość primka99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość primka99

Witam wszystkich użytkowników forum, mam dość spory problem, a mianowicie chodzi o to że nie mogę przekręcić kluczyka w stacyjce. Kluczyk rusza się minimalnie, ale nie mogę go przekręcić, aby właczyć zapłon a następnie go odpalić, dodam że blokada kierownicy jest odblokowana. Czy może mieć to jakiś związek z tymi mrozami? Stacyjka mogła zamarznąć? CZy mogę użyć odmrażacza do zamków? Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugim kluczykiem nie idzie? moje siostry mają zawsze problem z blokadą kierownicy...w ostateczności wymontuj stacyjkę, pod stacyjką będzie taki plastikowy stycznik na 5 kabli, przykręcony na jedną srubkę, wymontuj go i możesz odpalić samochód śrubokrętem przekręcając stycznik.... no chyba że to stycznik zablokował, ale raczej innego wyjścia nie masz, musisz to rozkręcić i sprawdzić czy stycznik czy stacyjka. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primka99

Drugim też nie idzie niestety :( no u mnie to nie jest problem z blokadą kierownicy, bo ta jest zwolniona. A jeśli w samochodzie jest immobiliser to chyba nie da rady odpalić go w taki sposób, nie prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem 2 lata temu też przy największych mrozach i do dziś nie wiem co się stało. Prawdopodobnie coś zablokowało się w mechanizmie stacyjki. Wykręciłem stacyjkę i myslałem już że czeka mnie wymiana ale kręciłem na siłe i poszła, odblokowała sie. Możesz spróbować z tym odmrażaczem, możesz też ogrzać ją suszrką do włosów może pomoże.A jak nie to albo pójdzie na chama albo wymiana. Rozebrać jej raczej nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozruszałeś to polecam zastosować smar penetrujący w spray. Od razu mówię że WD40 nie jest smarem i dodatkowo wysusza powierzchnie.

Miałem kiedyś taki smar firmy Ambrosol. Działał rewelacyjnie na zamki i stacyjki.

 

Jedna uwaga, zaraz po smarowaniu kluczyk troszkę brudził. Przez jakiś tydzień wycierałem go przed włożeniem do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...