Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczna skrzynia biegów - drżenie pedału hamulca


Gość cepelin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam Koleżanki i Kolegów.

 

Jest to mój pierwszy wpis.

 

W październiku 2011.r zakupiłem NOTE 1,6 E11 NOTE ACENTA A/T (automat) 2006r. przebieg 100 000km

Jesteśmy z małżonką bardzo zadowoleni z zakupu (ogólna ocena 5+).

Wymieniłem olej w silniku, filtry,świece, elementy zawieszenia, ogólny przegląd w prywatnym warsztacie lecz wszystkie materiały zgodnie z zaleceniami producenta. Auto sprawowało się b.dobrze do czasu nadejścia ujemnych temp. Przy temp poniżej - 3sC w momencie gdy zatrzymuję się na światłach po ok. 5s czuję drżenie pedału hamulca. Gdy przełączę lewarek skrzyni (automat) na położenie N lub P drżenie ustępuje. Po przejechaniu około 20km (myślę że po rozgrzaniu skrzyni) zjawisko ustępuje. Jednak gdy temp. zew. spadły poniżej -10sC problem nie ustępował.

Dopiero teraz gdy temp.zew. są + wszystko wróciło do normy (podczas zatrzymania w poz.D nic nie drży).

Proszę o podpowiedź czy ktoś z Klubowiczów miał podobny problem i jak go rozwiązał.

Myślałem o zmianie oleju w ATF - jednak nie wiem jaki dokładnie olej należy użyć (książka zaleca Transaxle DEXRONTMIII/MERCONTM)

Pytanie : "kto jest producentem oleju dla NISSAN"?

Mam jeszcze jedno pytanie "jaki filtr oleju występuje w tej skrzyni biegów"?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...