Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] tylne hamulce lekko trzymają


Pachoł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pojawił się u mnie następujący problem, mianowicie zaczęły delikatnie trzymać tylne hamulce zaraz po hamowaniu. Jak toczę się na luzie to wyraźnie czuję jak zatrzymują auto. Rozebrałem oba zaciski zgodnie z instrukcja z tego forum, było trochę syfu. Wymieniłem wszystkie możliwe uszczelki, posmarowałem tłoczek pastą. Złożyłem wszystko do kupy, odpowietrzyłem, wyczyściłem jarzma, klocki, zero blokowania. No i nic... jak lekko trzymało, tak dalej trzyma, jakby tłoczek nie mógł odpowiednio szybko wrócić.

Czy to może być jakiś problem z pompą hamulcową/abs czy dalej szukać w zaciskach? No i czy ew mogłem zapowietrzyć któryś tych elementów i dlatego tak się dzieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

Czy rozbierałeś i czyściłeś też część odpowiedzialną za ręczny hamulec ? U mnie takie lekkie trzymanie hamulców powoduje linka ręcznego i czekam tylko na lepszą pogodę by ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grube masz jeszcze klocki? Czasami jak są już na wykończeniu (w sensie bardzo cienkie), to tłoczek przy hamowaniu wysuwa się bardziej niż zwykle i może mieć "problem z powrotem" - miałem tak w UNO;

Poza tym może to też być stary płyn hamulcowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozbierałem cześć odpowiedzialną za ręczny, wszystko wyczyszczone i złożone na noowych uszczelkach. klocki wymieniane wiosną, również płyn. Linak hamulaca chodzi lekko i ręczny odbija bez problemu. Bądź tu mądry i pisz wiersze.... nie mam już pomysłu jak się do tego zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy klocki luźno pracują w swoim prowadzeniu? (no tam gdzie są włożone) Ja nowe klocki musiałem lekko przyszlifować bo ciasno pracowały no i też koło lekko hamowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekutko wszystko chodzi, klocki weszły lekko, ale nie az tak , żeby dzwoiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość mariusz226

witam podłącze sie pod temat, jak naciagnąć linke recznego w p 11 1.8 b sedan 2000r . po zmianie klocków ręczny słaba bardzo słabo trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz śrubkę pod dźwignią ręcznego, jak podciągniesz dźwignie i odchylisz tą gumową osłonkę to ujrzysz tą śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Klocki powinny mieć jakieś 0.5 - 1 mm luzu. Ja u siebie jak je włożyłem dość lekko ale bez luzu to na tarczy hamulcowej był wyślizgany tylko środek i hamulec nie działał odpowiednio mocno. Jak zeszlifowałem klocki tak aby miały tem 1mm luzu to hamulec już lepiej mi hamuje i tarcza się wyślizgała na całej powierzchni styku z klockiem. A co do słabego trzymania hamulca po wymianie klocków to może potrzebują trochę czasu aby się dotarły? Puść kilka razy auto na luz przy 60km/h i zaciągnij ręczny tak aby zaczął hamować (tylko nie za mocno żeby nie zglokować kół bo wtedy może być niebezpiecznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...